FİFA 2017 Kapak Futbolcusu Belli Oldu

Futbol oyunu denildiği zaman sektörün en aranan yapımlarından biri olan FİFA serisi, uzun süredir en yakın rakibi PES serisinin bile açık ara önünde gösteriliyor. Son olarak FİFA 2016 ile piyasaya çıkışını yapan seri bu oyunuyla beraber getirdiği yenilikler sayesinde kısa süre içerisinde oyun dünyasında kalıcı bir yer edinmeyi de başarmıştı. Oldukça başarılı bir oynanışa ve dinamiklere sahip olan serinin son oyunu en yakın rakip PES 2016’ya göre çok daha önde gösterilmişti. Son birkaç senedir bu alanda liderliği elinde bulundurmayı başaran oyunun yeni üyesi de merakla beklenmeye başladı. Zira bu sene FİFA 2017 için çok kapsamlı değişikliklerin olacağı da açıklandı.

Oyun Motoru Ve Dinamikler Değişiyor

E3 2016 fuarında da oyuna ilişkin birçok yeni detay paylaşımı yapılmıştı. Yapılan paylaşımlarda oyunun artık yeni bir oyun motoru kullanacağı ve oyun motorunun yanı sıra oynanış konusunda da ciddi değişiklikler barındıracağı açıklanmıştı. Hikaye modu, yeni geliştirilmiş penaltı sistemi, 360 derece top kontrolü, akıllı pas sistemi ve daha birçok yeni sistemi içerisinde barındıracak olan oyun bu sene eleştirildiği bir diğer yön olan grafikler konusunda da çok daha başarılı çözümler sunmaya hazırlanıyor. Oynanış konusunda hala liderliği elinde bulunduran oyunun tüm bunların dışında kapak fotoğrafının da değişeceği açıklanmıştı.

Kapakta Yer Alan Futbolcu Değişiyor

Birkaç senedir kapak görselinde Messi’nin yer aldığı seride artık yeni bir oluşuma gidilme kararı alındı. Messi ile yapılan anlaşmanın bitmesi sonrasında yeni anlaşmaya imza atmayan EA Games artık FiFA 2017 kapak görselinde başka bir futbolcuya yer vereceklerini açıklamıştı. Gelen bilgilerle beraber uzun süredir beklenen yeni futbolcu için beklenen açıklamada geldi. EA Games tarafından yapılan açıklamayla beraber bu sene kapak görselinde yer alacak olan futbolcunun Borussia Dortmund’lu Marco Reus olacağı açıklandı. Alman liginin aranan futbolcularından biri olan Marco Reus ile anlaşmaya varan FİFA’nın bundan sonra her sene kapak görselindeki futbolcuyu değiştirebileceği de iddia edildi. Fakat henüz bu iddia konusunda her hangi bir detay paylaşımı yapılmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler