FİFA 2017 İçin Hikaye Modu Kesinleşti

EA Games’in bu seneki bombalarından biri olarak gösterilen yeni FİFA serisinin yayınlanması için artık sadece günler kaldı. Sonbahar ayları içerisinde piyasaya sürülecek olan FİFA 2017 için artık geri sayımın başlamasıyla beraber oyunun detayları da kesinleşmeye başladı. Bu sene rakibi PES serisinin oldukça iddialı olarak gelmesinin haberlerinin verilmesiyle beraber FİFA’nın atacağı adımlar merakla bekleniyordu. Zira FİFA 2017 oyunu da bir nebze olsun açıklanan bilgilerle kullanıcılara bekleneni vereceğini kanıtladı. Birçok özellik kesin olarak belli olunca oyun içerisinde kullanılacak dinamiklere ilişkin detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Tüm bunlarla beraber bu seneki seride geçen senelerden farklı olarak hikaye modunun devreye sokulacağını belirten EA Games’in bu özelliği de artık kesinleşti.

Hunter İle Hikayeye Giriş

Bu noktada oyunun hikaye modunun kesinleşmesiyle beraber hikaye modunun detayları da bir bir belli olmaya başladı. İlk gelen bilgilere göre hikaye modunda Hunter adı verilen bir futbolcuyu kontrol edeceğiz. Futbolcunun hayatını tamamen konu alacak olan hikaye modunda amaç ise futbol dünyasının zirvesine oturmak. Genel olarak oynanış konusunda eski kariyer modlarından çok farklı bir yapıya sahip olacak olan hikaye modu içerisinde yaptığımız seçimler ise doğrudan Hunter karakterinin futbol hayatını da etkileyecek. Sadece futbol yaşamını değil bunun dışında özel hayatını da konu alacak olan oyunda seçimler ise tamamen kullanıcılara bırakılacak.

Dinamikler Olduğu Gibi Değişiyor

Hikaye modunun yanı sıra her ne kadar geçmiş FİFA serilerinde oyunun genel dinamikleri beğenilse de bu sene bir farklılık ortaya koymak isteyen yapımın dinamikleri de değiştireceği gündeme geldi. Zira elde edilen bilgilere göre artık oyun motoru da değişiyor ve bu durum ikili mücadelelerden top sürmeye kadar hemen her özelliğe de etki edecek. Bunun dışında özellikle penaltı vuruşlarında yeni hareketli sisteme geçilmesi, 360 derece top koruma teknolojisi gibi yenilikleri de bünyesinde barındıracağı açıklanan oyunun PES serisini bir kez daha geride bırakacağı düşünülüyor. Tabi bunun için en azından demo sürümünü beklemek gerekli.

Popüler Haberler

İlgili Haberler