FIFA 18 Nintendo Switch Üzerinde Ortaya Çıktı

Kısa süre önce tanıtımı yapılan yeni nesil oyun konsolu Nintendo Switch için sürekli yeni oyun desteği haberleri gelmeye devam ediyor.  Özellikle PS4, XBOX gibi oyun konsollarından farklı yapısı ile dikkat çeken oyun konsollarının hem taşınabiliyor olması hem de televizyonlara bağlanabiliyor olması bir anda Nintendo Switch oyun konsolu serilerinin ilgi odağı olmasını sağlamıştı. Tabi ki oyun konsollarının yapısı bir yana dursun diğer bir yandan oyun desteği de bir hayli öne çıkmaya başlamıştı. Bu noktada öne çıkan seri ise yakın bir süre sonra tanıtılacağı düşünülen Nintendo FIFA 18 oldu.

Nintendo Switch FIFA 18 Desteği İle Geliyor

Bu noktada yeni seri oyun konsolunun ilk büyük oyunlarından birinin de FIFA 18 serisi olacağı açıklanmıştı. Aynı zamanda Nintendo Switch için ilk daha bir FIFA serisi desteği olacak olan oyun yine ilk olarak da Nintendo Switch tanıtım videosunda ortaya çıktı.

Nintendo FİFA 18

Konsolun yeni tanıtım videosunda yer alan oyunlar içerisinde FIFA 18 serisi de yer aldı. Yeni seride yer alan ilk özelliklerde böylelikle yeni nesil oyun konsolunda yer almış oldu. Oyunun henüz detayları belli olmasa da FIFA 18 oyununun geleceğinin ve Nintendo Switch desteği olacağı da böylelikle bir nevi kesinleşmiş oldu. Söz konusu oyun konsolunun tanıtım videosu ile beraber konsolun çıkış tarihi de kesinleşmiş oldu.

Mart Başında Yeni Konsol Geliyor

İçerisinde FIFA 18 serisi yer almadan çıkış yapacak olan yeni nesil konsolun bunun dışında daha birçok oyun için çıkıştan sonra destek alacağı ortaya çıktı. Henüz yeni nesil oyun destekleri konusunda da net açıklamalar bulunmayan konsolların FIFA 18 yüklü olan sürümlerinin fiyatı ne kadar olur bilinmez ama ana modelin ülkemiz çıkış fiyatı 2.500 TL gibi rakamlarla beraber geliyor.

Tüm bunlarla beraber yeni nesil konsolların ne kadar satış rakamı elde edeceği kesin değil. Kesin olan şey ise FIFA desteğinden sonrada konsolların beklenenden çok daha yüksek satış rakamı elde edeceği. Zaten beklenen satış rakamları da şimdiden oldukça yüksek açıklanmış durumda. Net rakamları ise ilerleyen dönemlerde görebileceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler