FIFA 18 Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Futbol tutkunları favori oyunları olan FIFA’yı her sene merakla bekliyor. 2016’nın son çeyreğinde FIFA 17’ye kavuşan oyun severler şimdiden FIFA’nın yeni yılda nasıl bir şekilde geleceğini merak etmeye başladı. FIFA 18’in piyasaya sürüleceğine dair yapılan resmi açıklama zaten beklenen bir durum olduğu için meraklılarını şaşırtmasa da resmi açıklama ile birlikte oyuna ait ilk detay da ortaya çıktı.

Journey Modu’nun İkinci Sezonu Geliyor

EA CEO’su Andrew Wilson, yapılan hissedarlar toplantısında FIFA 18’den ilk defa bahsetti. Kullanıcılara sunulan Journey isimli hikaye modu ilk kez FIFA 17 ile birlikte ortaya çıkmıştı ve büyük bir beğeni toplamıştı. Özelliğin gelecek yıllarda olup olmayacağı merak edilirken Andrew Wilson yaptığı açıklamada FIFA 18’de Journey modunun ikinci sezonun bulunacağını duyurdu. Bu modu 10 milyondan fazla kişinin oynadığı belirtilirken Ultimate Team oyuncularının yıldan yıla yüzde 10 oranında arttığı ifade edildi. Oyun üzerinde yapılması beklenen değişikliklerin ise grafiksel ve oynayış şeklinde olması bekleniyor.

FIFA 17 ile birlikte gelen Journey modu bir futbolcunun gözünden ünlü futbol kulüplerinde top koşturmayı mümkün kılıyor. Journey modunun ana karakteri olan oyuncu Alex Hunter, bir Premier League takımından başlayarak başarısına göre farklı takımlara gidebiliyor. Maçlar sırasında verilen bazı görevlerle oyuncunun belirli bir gol veya asist istatistiğine ulaşması bekleniyor. Oyun içerisinde verilen kararlar Alex Hunter’ın geleceğini etkilerken hikayenin gidişatını da değiştirebiliyor. FIFA 18’in, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için Eylül ayının sonunda satışa sunulması bekleniyor. Oyunla ilgili yeni ve daha muhtemel detayların ise önümüzdeki aylarda yayılacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler