Eskişehir’de Özel Pokemon GO Etkinliği Düzenleniyor

Hareketli ve renkli sosyal hayatıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Eskişehir her alanda gündemi takip etmeyi başararak bir dünya şehri olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde kurulum dosyaları üzerinden ülkemizdeki oyun tutkunları tarafından iOS ve Android cihazlara kurulan Pokemon GO oyunu büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor. Firmadan alınan son bilgilerde de kısa bir zaman içerisinde oyunun hem App Store hem de Google Play Store üzerinden Türkiye için resmi bir şekilde sunulacağı açıklandı.

Resmi olarak çıkmasına gerek bile kalmadan ülke genelinde Pokemon GO oyunu çılgınlığı yayılmaya devam ediyor. İlerleyen süreçlerde Pokemon GO oyununa özel olarak etkinliklerin düzenleneceği tahmin edilirken ilk hamle Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nden geldi. Belediye tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki hafta başında Pokemon GO için özel bir etkinlik düzenleneceği ifade edildi.

Twitter üzerinde Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından yapılan paylaşımlarda Pokemon aramak için gençlik merkezlerine gelen ziyaretçilere ücretsiz olarak su ve çay servisinin yapılacağı açıklanmıştı. Şimdi ise Eskişehir ve çevre illerde yaşayan herkesi Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 18 Temmuz Pazartesi günü 19 Mayıs Gençlik Merkezi’ne davet ediyor. Pokemon GO hayranlarına özel olarak bir etkinliğin düzenleneceği ifade edilirken etkinliğin saat 17:00 itibariyle başlayacağı açıklandı.

Etkinlik kapsamında Pokemon GO oyuncuları kendi deneyimlerini diğer oyunculara aktaracak ve bunun yanı sıra GYM’lerin ele geçirilebilmesi için etkinliğe katılan oyuncular arasında ortaklıkların kurulabileceği ifade ediliyor.

Pokemon GO için düzenlenecek olan özel etkinlikle ilgili tüm detaylar Facebook üzerinde etkinlik olarak yer almakta olup etkinliğe katılımın tamamen ücretsiz olduğunun altı çiziliyor. Geleceğin oyunları arasında yer alan Pokemon GO ile birlikte dünya genelinde ve ülkemizde büyük etkinliklerin düzenleneceği ve oyun dünyasında da büyük değişimlerin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin önderliğinde başlatılan ilk Pokemon GO etkinliğinin zaman içerisinde geleneksel bir hale de getirilebileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler