Efsane oyun Starcraft’ın yeni hali Starcraft HD mi geliyor?

Blizzard efsane oyun Starcraft ı yeniden yorumlayarak Starcraft HD tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte efsane oyunla ilgili haberler.

Bu tür strateji tabanlı oyunların özellikle Uzakdoğu ülkelerinde oldukça popüler olduğunu söyleyerek habere başlayalım. Zaten gelen haberler ve iddialar da Kore merkezli bir haber sitesi olan iNews24 ‘e ait.

İddiaya göre Blizzard’da efsane oyun Starcraft’ı tekrar elden geçirecek ve Starcraft HD adıyla piyasaya sürecek.

Bu nereden çıktı derseniz bu tür bir furya oluştu bile diyebiliriz. Fenomen olmuş, klasikler arasında kendisine yer bulmuş, kısaca efsane olmuş bu tür oyunları revize ederek tekrar piyasaya sürülmesi moda olmaya başladı.

Açıkçası elinizin altında Diablo II, Starcraft, Warcraft II gibi oyunlar varsa bu durumda kılını kıpırdatmasa olmazdı.

Starcraft HD oyunun makyajlanmış hali olacak

Oyunların üzerinde ciddi değişiklikler yapılmayacak. Açıkçası hikayeye bağlı kalınacağı belirtilirken oyunun grafikleri, yapay zekası gibi noktalarda iyileştirmeler yapılacağı belirtiliyor. Yani oyun günümüz şartları ve teknolojik imkanlarıyla yeniden elden geçirilecek.

starcraft1iNews24 tarafından ortaya atılan iddialarda Blizzard şu an sadece Starcraft üzerinde çalışıyor. Diğer yapılar için gelen herhangi bir bilgi olmasa da yoruma dayalı iletilen bilgide Blizzard, yukarıda saydığımız diğer oyunlar için de benzer bir durum sergileyebilir.

Daha fazla bilgi alabilmek için veya daha somut bilgiler edinebilmek için BlizzCon etkinliğini beklemek gerekecek. Zaten böyle bir ciddi fikir veya çalışma varsa Blizzard bu haberleri resmi olarak Kasım ayında yapılması planlanan bu etkinlikte dile getireceğini düşünüyoruz.

Starcraft, Warcraft III ve Diablo II oynamış birisi olarak oyunların yeniden yorumlanması konusuna çok fazla sıcak bakmadığımı belirtmek istiyorum. Çünkü bu oyunların bu kadar sevilmesi ve tutulması aslında geçmişteki ciddi bir başarı elde ettikleri için değildi. Bugün halen severek oynanan bu oyunların klasikleşmiş bir yapısı ve eğlendirici bir atmosferi olduğu için bu oyunları sevmiştik.

Kısacası grafikleri için değil, hikayesi ve dinamikleri için sevilen bu tip oyunların tekrar yapılması demek sadece taklit edileceği anlamına gelir. Yani makyajlayıp aynı ruhu satmaya çalışmak gibi bir şey olur. Bence bu durum bu oyunların daha yüceltilmesine değil değerini yitirmesine neden olacaktır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler