Call of Duty Infinite Warfare’in yeni videoları paylaşıldı

Activision tarafından dağıtımı yapılan Call of Duty Infinite Warfare oyununa ait yeni videolar paylaşıldı. Serinin bu oyunu Infinity Ward tarafından yapılıyor.

First Person Shooter denilince akla gelen oyun serilerinden birisi olan Call of Duty, bu yıl piyasaya sürmeye hazırladığı yeni oyununa ait yeni videoları kamuoyu ile paylaştı.

Oyunun hakları Activision şirketinde. Oyunu dünya piyasasına süren Activision üç farklı yapımcı ile anlaşmış ve her yıl birisinin Call of Duty oyununu hazırlaması konusunda karar kılmıştı.

Bu yapımcılar arasında Sledgehammer Games, Treyarch ve Infinity Ward bulunuyordu. Call of Duty Infinite Warfare oyunu ile birlikte Activision tarafından bu üç yapımcı ile imzalanan anlaşmaların da sonuna gelmiş olundu.

Gündemde bulunan bir başka FPS oyunu olan ve birinci dünya savaşını konu eden Battlefied 1’in hikâyesi ne kadar geçmişle alakalıysa Infinite Warfare de o kadar gelecekle alakalı olduğunu söyleyebiliriz.

Call of Duty oyunun bu serisi biraz RPG ögelerinden etkilenmiş olduğu iddia ediliyor. Genelde savaşarak veya çeşitli görevleri yerine getirerek elde edilen kazanımlarla karakterlerin de o oranda gelişmesine dayanan rol yapma (RPG) oyunları, oyuncular tarafından hem oldukça tercih ediliyor hem de oyunun daha uzun süreli oyuncular tarafından oynanmasına neden oluyor.

CODIW_Deluxe-PC_Bundle-Art_Announcement-616x370

Bu nedenle Call of Duty Infinite Warfare içerisinde de buna benzer bir sitem kurulduğu gelen bilgiler arasında.

Oyun gelecekte geçiyor

Oyunun kısaca hikâyesinden bahsedelim. Gerçi daha önce bu oyunla ilgilenenler muhtemelen hikâye hakkında birtakım bilgilere ulaşmış olabilir. Ancak hikâyenin StarWars serisindeki hikâyenin ana konseptinden çıkmış olduğu bizim gözümüze çarpan detaylar arasında. Tabi biz bu hikâyenin içerisinde yani daha çok uzay temalı bu oyunun içerisinde bir subayı canlandıracağız ve bize verilen görevleri yerine getirmeye çalışacağız.

Steam üzerinden ön satışı başladı

Oyun bilgisayar sürümünün yanı sıra konsollara yani Xbox One ve Playstation 4 için de hazırlanıyor. Önceden belirlenmiş takvime göre oyun 4 Kasım’da piyasaya çıkacak. Call of Duty oyunlarını Steam üzerinden satın alınabildiğini biliyoruz.

Oyun şu anda Steam’da aynı zamanda ön satışa sunulmuş durumda ve standart versiyonu 209 TL. Yine ön sipariş içerisinde bulunan Deluxe paketi 309 TL den satılıyor. Bu paketin içerisine önceki serilere ait bazı oyunların özel sürümleri de yer alıyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler