Beklenen PS4 Güncellemesi Hakkında Detaylar Geldi

Sony her yeni güncellemesiyle birlikte PS4’e önemli özellikler yüklemeye devam ediyor. Sunulan son güncelleme olan 4.0 ile ara yüzde büyük değişikliklere gidilmişti. Şimdi ise Sony yeni 4.50 güncellemesi ile uzun süredir beklenen bir çok özelliği kullanıcılarına sunuyor.

Yeni sürümün betasına katılan kişilere bugünden itibaren Sony tarafından davetiye gönderiliyor ve bu kişiler yeni özellikleri erkenden deneme şansına sahip oluyor.

Yeni güncelleme 6 farklı ana özellik ile birlikte geliyor. Bu özellikler hem ara yüzde sıkıntı yaratan birçok sorunu gideriyor hem de depolama alanı konusunda kolaylık sağlıyor. Kullanıcılara sunulan 6 yeni özellik ise şu şekilde:

Harici HDD Desteği

PS4 modelleri 500 GB ve 1 TB olarak satışa sunulsa da yüksek standartlardaki oyunların kapasiteleri sonucu depolama konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Böyle zamanlarda kullanıcılar cihazın içerisindeki depolama alanını daha büyük bir taneyle değiştirme şansına sahip fakat bu işlem hem masraflı hem de oldukça zaman alıyor. Yeni güncelleme sayesinde ise USB 3.0 HDD’leri cihaza bağlamanız mümkün olacak. Oyunlar 8 TB’a kadar destek sunan bu harici depolama alanına yüklenebiliyor.

Özelleştirilebilir Ana Menü

Artık oyunlarda çekilen görüntüleri arka plan olarak ayarlayabilme avantajı sunuluyor. Ayrıca yazıların gölge tipi ve menülerin aydınlatma seviyesi değiştirilerek menüyü zevkinize göre özelleştirmeniz mümkün oluyor.

Yenilenmiş Hızlı Menü

Kullanıcıların ekranın sol tarafında karşılaştıkları menüde bazı değişiklikler yapılıyor. Bu menü artık ekranda daha küçük bir kısım kaplayacak ve böylece oyunu eskisi kadar etkilemeyecek. Ayrıca artık bu kısımda arkadaş grubuyla oyuna girmek için parti daveti gönderilebiliyor. Eskisi gibi farklı bir menüye gidilmesine gerek kalmıyor.

Basitleştirilmiş Bildirim Ekranı

Eskiden İndirilen içeriklerin bildirimi farklı ekranda, sistem uyarıları başka yerde ve oyuncu davetleri de farklı bir menüde bulunuyordu. Kısacası bildirimler türlerine göre ayrılıyordu. Şimdi ise yeni bildirim sisteminde tüm bildirimler tek bir yerde toplanıyor ve rahatça ulaşılabilir hale geliyor.

Sosyal Paylaşım

Eskiden oynanan oyunlar ve kazanılan başarılar yenilikler sekmesinde gösteriliyordu. Yeni güncelleme ile artık burada bazı paylaşımlar yapmak da mümkün hale geliyor. Yazı, fotoğraf, gif veya ekran görüntüsü paylaşılabilen sekmede kendinizi ifade edebileceksiniz.

PlayStation VR ile 3D Blu-ray İzleme

Yeni güncellemede son zamanların gözdesi PlayStation VR için de yenilik söz konusu. Artık, PlayStation VR kullanıcıları 3D Blu-ray filmleri izleyebiliyor.

Yeni 4.50 güncellemesinin gelecek haftalarda tüm kullanıcılarla buluşması düşünülürken bu süreçte daha fazla detay bekliyor olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler