Battlefield Televizyon Dizisi Oluyor

Günümüzde birçok roman ve kitabın dizi veya filme uyarlanması gibi bilgisayar oyunları da film veya televizyon dizleri için ilham kaynağı olabiliyor. Bunun en güzel örneği ise Battlefield oyununda görülebilir. Uzun yıllardan beri bilgisayar oyunları arasında büyük bir ilgi gören Battlefield savaş oyunu serisinin televizyon dizisine ilham kaynağı olduğu belirtiliyor.

Anonymous Content stüdyoları ve Paramount TV iş birliği içerisinde başlatılan olan proje kapsamında Battlefield oyun serisi televizyon dizisine uyarlanacak. Battlefield oyunu EA Dice stüdyosu tarafından geliştirilmiş olup dünyanın en popüler savaş oyunları arasında yer almaktadır.

Tutacağına Garanti Gözüyle Bakılıyor

İlk olarak 2002 yılında oyuncuların beğenisine sunulan Battlefield oyunu çıktığı günden beri büyük bir kitle tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor. Bugüne kadar Battlefield bilgisayar oyununun satış verilerinden elde edilen sayısal değerlere bakıldığında toplamda 60 milyondan fazla kişiye erişim sağlandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Bilgisayar oyunuyla elde edilen bu büyük kitlenin televizyon dizisine de büyük bir ilgi göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Proje kapsamında oldukça hummalı çalışmaların devam ettiği ifade edilirken henüz Battlefield televizyon dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı ve konunun tam olarak ne olacağı gibi önemli bilgiler sır gibi saklanıyor. Oyun sektöründe olduğu gibi televizyon dizisi sektöründe de oldukça büyük bir rekabet ortamı yer alıyor. Fakat oyunun gücünü de arkasına alacak olan Battlefield’in televizyon dünyasına yeni bir bakış açısı getirerek büyük bir ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Battlefield projesinde görev alacak olan Anonymous Content Hollywood’un son zamanlardaki en dikkat çekici firmaları arasında yer alıyor. Battlefield projesiyle birlikte firmanın çok daha ön plana çıkacağı ifade edilirken tüm bunların yanı sıra firmanın bünyesinde True Detective ve The Knick gibi oldukça dikkat çekici televizyon dizlerinin yer aldığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Önümüzdeki günlerde Battlefield oyun serisinden ilham alınarak çekimlerine başlanması planlanan televizyon dizisiyle ilgili olarak tüm ayrıntıların gün yüzüne çıkmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler