Batman Arkham VR Oyunu İle Geliyor

Sanal gerçeklik kavramı son dönemin en gözde kavramlarından bir tanesi. VR adı verilen gözlüklerle beraber gelen yeni teknoloji sanal gerçeklik aslında 3 boyutlu görüntünün biraz daha ileri bir seviyeye taşınmış hali olarak adlandırılabilir. Bu bağlamda hem çok daha yüksek çözünürlük desteği sunulması hem de VR gözlükler sayesinde doğrudan görüntü için özel bir ortam oluşturulması aslında sanal gerçekliğin bu kadar çok etkili olmasını sağlayan en büyük etken. Zira VR gözlükler sayesinde aslında bulunduğunuz ortamda hareket bile etmeden kendinizi bir anda bambaşka bir ortamda bulabiliyorsunuz. Bu hissi oluşturabilmek için özellikle film ve VR destekli videolar alanında büyük değişimler yaşansa da aslında sanal gerçeklik kavramı son dönemde daha çok oyunlara entegre edilmeye başlandı. VR deneyimini oyunlarda yaşamak için geliştirilen yeni sistemler sayesinde son dönemde birçok ünlü oyunun VR versiyonunu da görmeye başladık. İşte bu serilere son olarak eklenen oyun ise efsane serinin son oyunu olan Batman Arkham oldu. E3 fuarında yapılan tanıtımla beraber çok yakın bir zamanda Batman Arkham VR versiyonunun geleceğinin haberi verildi.

İlk Adım PlayStation VR Tarafından Atıldı

E3 2016 kapsamında tanıtımı yapılan fikri ilk olarak bu alanda en çok adı duyulan oyun konsolu PlayStation VR tarafından geldi. Tanıtımda PlayStation VR tarafından yayınlanan yeni videoya göre Batman Arkham VR çok kısa bir süre içerisinde gelecek. Tüm kontrollerin tamamen VR üzerinden sağlanacağı düşünülen yeni VR oyunu için çalışmalar ise şimdiden başladı.

 Çıkış Tarihi Konusunda Net Bilgi Yok

Çalışmaların başladığı E3 2016 için yayınlanan tanıtım videosuyla duyurulurken PlayStation VR, için tüm hazırlıkların düzenlendiği ve oyunun tam olarak VR tabanlı görüntü içerisinde çalışacağı bilgisi de verildi. Bunun dışında yayınlanan video dışında oyun hakkında ise her hangi bir detay verilmedi. Bu nedenle çıkış tarihi konusunda da net bir bilgi verilmezken söz konusu VR oyununun bu alanda yapılmış en iddialı yapımlardan biri olacağı söylenmeye başlandı. Söylentilerin ne derece doğru olduğu görmek için ise mutlaka yeni tanıtımın beklenmesi gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler