Apple İçin Cosmos Rings Oyunu Geliyor!

Son zamanlarda insanların ilgi odağı olan Pokemon go, farklı platformalar ile birlikte oynanabilmesi ile insanların ilgisini çekmiş ve dinamikleriyle yediden yetmişe bütün yaştaki insanları oyunu oynamaya ön ayak olmuştur. Oyun içinde bulunan gerçek dünya ile sanal dünyanın birleşmesi ile ortaya çıkan bu dünya, şüphesiz insanların ilgisini çeken ana etken olarak görülebilir.

Pokemon go oyunu, donanımsal olarak yüksek güçte telefonlar üzerinde çalıştığını ve şarj canavarı bir oyun olduğunu söylememiz gerekiyor. Ne olursa olsun, beta sürecinde olan bir oyun bu denli bir batarya tüketimi ve çeşitli hatalar ile kullanıcılara sunulması, oyunun tam performansa ulaşmanı engelleyecek faktörlerden olarak görülebilir. İşte bu tarz durumlardan yararlanmak isteyen firmalardan birisi olan Square Enix, Apple’a özel yeni bir oyun geliştirdiğini duyurdu!

Adım Sayma Dinamiğine Sahip

Pokemon Go içindeki dinamiklerden olan adım sayma özelliği, Square Enix firmasının çıkaracağı Cosmos Rings oyunu içinde bir argüman olacağı açıklandı. Yani bu oyunda da sizin yürümeniz gerekiyor!

apple-watch-icin-rol-yapma-oyunu-cosmos-rings

Şunu anlamalıyız ki pokemon go ile etkilenen birçok oyun üreticisi yakın zamanda Cosmos Rings tarzında oyunları ortaya çıkarmaya devam edecek. Ancak Cosmos Rings oyununun birazda farklılıklarından bahsetmek gerektiğini düşünüyorum.

Cosmos Rings oyunu, Apple Watch cihazı için üretilmekte olan bir oyun olarak tanıtılıyor. Bu oyunun amacı, klasik rol yapma senaryosunu içeriyor. Yani bir değişle RPG olarak adlandırılan bu oyun, firmanın önceki ürünlerine baktığımızda bir arcede oyun olma şansıda bulunuyor.

Oyun, telefon üzerinden belirli dinamiklerinin senkronize etmesi için ayrıca bağlanabileceği ve bu bağlantının oyun dinamiklerine etki etmeyeceği düşünülüyor. Oyun Apple Watch ile oynandığı sırada size belirli görevlerin verileceği ve bu görevleri yerine getirmeniz gerektiğini hatırlatalım. Pek fazla görsellik ve ayrıntı bulunmayan bu menüde, size oyun verilerinin sadece bir kısmı gösterilecek. Şuan için oyun hakkında pek bir bilgi bulunmadığını ve yakı zamanda Square Enix firması tarafından oyun oynanışının ve hitap ettiği özelliklerin açıklanacağını söyleyelim. Ayrıca bu oyun, Pokemon Go’ya göre çok daha az şarj tüketeceği ve cihazların batarya ömrüne zarar vermeyeceği, konuşulan konular arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler