5 Yenilik Haberiyle Watch Dogs 2

Açık dünya oyun türüne yeni bir soluk getiren Watch Dogs, teknoloji ile hayatta kalma mücadelesini birleştiren bir yapıya sahip olarak tüm dikkatleri üzerinde toplamıştı. Her ne kadar oyunun hikayesi ve getirdiği yeni oynanış tarzı Watch Dogs’u bir hayli ilginç kılsa da ilk oyunda grafikler ve dinamikler konusunda oyunun beklenen başarıyı elde edemediğini de söylemek gerekiyor. Bu alanlarda eksik kalan oyun ise tüm eksiklerini kapatarak kullanıcıları yeni bir hikayeye sürükleyecek olan Watch Dogs 2 ile yeniden gündemde. Serinin ikinci oyunu olarak dikkat çeken Watch Dogs 2, resmi olarak duyurulmasının ardından detaylarıyla da gündem oldu. Bakalım detaylar neler.

Yepyeni Bir Hikaye

Oyunda hack yapısı üzerine kurulu düzen devam edecek fakat oyunda yer alan karakterler ve hikayeler yeni oyunda bir hayli değişecek. Yeni karakterimiz ise Marcus olacak. Karakteri hikayeye sürükleyecek olan şey ise işlemediği bir suç yüzünden yargılanması olacak.

Haraketli, Yaşanan Bir Şehir

İlk oyunda en çok eleştiri alan konuların başında olayın geçtiği şehrin yeteri kadar haraketli olmaması geliyordu. Watch Dogs 2 içinde ise bu yapı tamamen değişecek. Kullanıcılar artık gerçek bir şehirde nelerle karşılaşıyorsa oyunda da bu ögeler ile karşılaşabilecek.

Daha Fazla Öge Kontrolü

Watch Dogs 2 ile beraber artık şehrin hemen her bölgesinde gördüğünüz elektronik objeleri kullanabiliyorsunuz. Kimi zaman bir vinci, kimi zaman bir arabayı, kimi zaman bir robotu kısacası hemen her elektronik aleti kontrol edebileceksiniz.

Dövüş Mekanikleri Değişiyor

İlk oyunda yetersiz bulunan dövüş mekanikleri yeni oyunda da baştan sona değiştirilecek. Karakterimiz dövüş sahnelerinde epey etkileyici hareketler sunacak. Watch Dogs 2 ile gelecek en büyük yeniliklerden birisinin de dövüş dinamikleri olacağı iddia ediliyor. Zira ilk oyunda dövüş dinamiklerinin bir hayli yetersiz kaldığını ve oyunun yapısını da olumsuz etkilediğini belirtelim.

Tabi Ki Gerçekçi Grafikler

Son olarak belli olan detaylara göre oyunun grafik yapısı tamamen değiştirilecek. GTA grafiklerinden sonra yaşan hezimeti bir daha yaşamamak için Watch Dogs 2 üzerinde Ubisoft’un özellikle grafik konusunda bir hayli çalıştığını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler