4K Çözünürlüklü Xbox Project Scorpio Haziran’da Tanıtılacak

Microsoft‘un merakla beklenen yeni oyun konsolu Project Scorpio‘nun tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Sony tarafından piyasaya sürülen PS4 Pro’ya güçlü bir rakip olma hazırlığı içerisinde Project Scorpio‘nun tanıtımı, haziran ayında düzenlenecek E3 Oyun Fuarı’nda gerçekleşecek. Microsoft‘un resmi twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamada oyunun tüm detaylarıyla birlikte 11 Haziran’da tanıtılacağı duyuruldu. Oyunun detaylarının Türkiye’de ise 12 Haziran 00.00 tarihinde öğrenileceğini hatırlatalım.

En Güçlü Xbox Konsolu Olacak

Twitter üzerinden resmi açıklamayla birlikte yayınlanan görselde Xbox logosunun yer aldığı bir devre kartı bulunuyor. Bu kart üzerinde 4K yazması ise konsolun 4K çözünürlük desteği sunacağını duyuruyor. Xbox One‘dan yaklaşık 4 kat güçlü olacağı iddia belirtilen Project Scorpio‘nun bu zamana kadar üretilen en güçlü Xbox konsolu olması bekleniyor. Çözünürlük kalitesinin 60 FPS’de 4K seviyesinde arttırılmasıyla birlikte konsol kullanıcılarına çok daha gerçekçi bir oyun deneyimi vaat ediyor. Ayrıca Project Scorpio‘nun sanal gerçeklik teknolojisiyle uyumlu bir şekilde çalışacağı şeklinde de iddialar mevcut.

Microsoft daha önce yaptığı açıklamada sekiz çekirdekli işlemciye sahip Project Scorpio‘nun 6 tera FLOPS işlem gücü ve 320GB/s bant genişliği ile birlikte piyasaya çıkacağı duyurmuştu. Bu yıl içerisinde Noel döneminde satışa çıkması beklenen yeni konsolun tüm Xbox One oyunları ve aksesuarlarıyla uyumlu bir şekilde çalışacağı belirtiliyor.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler