Yerli Bitci.com, Formula 1 Takımı MacLaren ile Ortaklığını Duyurdu

Bitci Teknoloji, Formula 1 tarihinin başarılı takımlarından McLaren Racing ile blockchain teknolojileri geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı. Bitci.com, Formula 1 Takımı McLaren için token projesi hayata geçirecek. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yerli blockchain ilk kez Formula 1 organizasyonunda kullanılmış olacak.

Ortaklık kapsamında Bitci.com markası, McLaren MCL35M yarış arabalarında ve McLaren F1 sürücüleri Lando Norris ve Daniel Ricciardo’nun sürücü kasklarında yer alacak.

Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar şunları söyledi: “Formula 1, dünyanın en beğenilen ve izlenen sporları arasında yer alıyor. En seçkin takımlardan biri olan ve başarılarıyla tüm dünyada Formula 1’in efsanelerinden biri olarak kabul edilen McLaren Racing’in bu proje için bir Türk blockchain şirketi ile çalışmayı seçmiş olması, sağlam olduğu için çok önemlidir. Türk girişimcilerin, mühendislerin ve yazılımcıların küresel başarısının kanıtı. “

Çağdaş Holding bünyesinde kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Şirket, bir kripto para borsası olan Bitci.com’u başlattı. Bitci Teknoloji, 2020 yılında Türkiye’nin ilk kripto para borsası ve ödeme sistemi entegre blok zinciri olan Bitci Chain’i geliştirdi. Bitci Teknoloji aynı zamanda Türkiye’de ilk kez kripto para ile ödeme yapılmasına izin veren BitciPay’i de geliştirdi.

Türkiye’de Karşıyaka Spor Kulübü ve Eskişehirspor, Avrupa’da Glasgow Rangers ve Real Betis gibi futbol kulüpleriyle ilk anlaşmalarını imzaladı. Bitci.com’un teknolojik altyapısı tamamen kendi mühendisleri ve tasarımcıları tarafından uygulanmıştır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler