Yeni 2021 Skoda Karoq Resmi Tasarım Çizimleri ile Tanıtıldı..

Skoda tarafından yenilenen Karoq modeli, tasarım dilini ortaya koyan resmi çizimler ile 30 Kasımdaki lansmanından önce tanıtıldı..

Skoda Karoq modeli; SUV pazarında Ford Kuga, Nissan Qashgai gibi rakipleri ile rekabet ediyor. Karoq’un mücadelesine yardımcı olmak için makyajlanıp, donanımı yükseltiliyor.

Skoda Karoq çizimleri, Kodiaq modelinden ilham alınan bir tasarım olduğunu gösteriyor. Daha derin ön tampon, geniş hava girişi, ince LED farlar ve kare sis farları dikkat çekiyor. Arka tarafta yeni siyah bir difüzör, daha büyük bagaj kapağı spoyleri ve daha ince arka stop lambaları bulunuyor.

Karoq’un tasarımında, güncel Seat Ateca modelinde kullanılan şasinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca Volkswagen Grubu’nun kullandığı 10.25 inçlik dijital gösterge paneline yer verileceği düşünülüyor.

Karoq modelinde; 113 bhp 1.0 litre, 148 bhp 1.5 litre ve 187 bhp 2.0 litre benzinli motor seçeneklerinin sunulması bekleniyor. Bunun yanında bazı pazarlar için 2.0 litre dizel seçeneği de sunulabilir.

Skoda Kodiaq

Ayrıca motor seçeneklerinde muhtemelen hibrit bir versiyon da olacaktır. Yeni Skoda Octavia modelinde yer alan, 1.4 litrelik benzinli motor ve elektrikli motor kombinasyonu kullanılabilir. Bu motor ile 201 hp güç çıkışı ve yaklaşık 50 km maksimum elektrik menzili sağlanabilir.

Skoda Karoq modeli, şirketin en çok satan SUV modeli olmasının yanında, Octavia’dan sonra en çok satan ikinci model konumunda yer alıyor.

2017 yılında başlayan üretiminden bu yana 500.000’den fazla satıldı. Bu nedenle markaya yeni müşteriler çekmek için yeni makyajlı 2021 Skoda Karoq modeline çok güveniliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler