Yeni Mercedes Citan ve Elektrikli eCitan Tanıtıldı! Teknik Özellikleri..

Fransız otomotiv üretici Renault’un Kangoo modeli üzerine şekillendirilen Mercedes’in hafif ticari aracı Citan yenilendi. Yeni 2022 Mercedes Citan ve elektrikli eCitan modelleri resmi olarak tanıtıldı.

Alman otomotiv üreticisi Mercedes’in yenilenen hafif ticari aracı 2022 Mercedes Citan; Panel Van ve Tourer olmak üzere iki kasa versiyonu ile karşımıza çıktı.

Yeni Citan modeli neredeyse Kangoo modelinin birebir kopyası gibi duruyor. Ancak ön ve arka tasarım detayları elden geçirilmiş.

2022 Mercedes Citan modeli 2.9 metreküp yükleme ve 1.5 ton çekme kapasitesine sahip. Panel Van versiyonu tek sürgülü kapı, Tourer versiyonunda iki sürgülü kapı standart olarak yer alıyor. Arka tarafta ise yukarı doğru açılan bagaj kapağı bulunuyor.

2022 Mercedes Citan modelinin içine girdiğimizde, Kangoo ile olan benzerlikler azalıyor. Mercedes kendi tasarım dili ile iç mekanı şekillendirmiş. LCD ekranlı multimedya sistemi kullanılan konsolda, ekran büyüklüğü donanıma göre değişiklik gösteriyor.

Multimedya tuşlara sahip üç kollu Mercedes direksiyonuna sahip Citan’da; USB girişi, kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi, çift bölgeli otomatik klima, elektronik park freni ve anahtarsız giriş ile anahtarsız çalıştırma gibi donanımlar da sunuluyor.

Güvenlik özelliklerinde ise yokuş kalkış desteği, aktif fren desteği, kör nokta uyarı sistemi, aktif şerit takip sistemi gibi teknolojileri barındırıyor.

Mercedes Citan Motor Seçenekleri:

Yeni Mercedes Citan modelinde Euro 6d emisyon normlarına uyumlu motorlar kullanılıyor. Manuel şanzımanın yanında, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman da tercih edilebiliyor.

1.5 litre dizel ve 1.3 litre benzinliden oluşan motor seçenekleri bulunuyor.

Dizel motor, 75PS/230 Nm, 95PS/260 Nm ve 116PS/270 Nm olmak üzere üç farklı versiyona sahip.

Benzinli motor ise 102 PS güç ve 200 Nm tork üreten Citan 110 ile 131 PS güç ve 240 Nm tork üreten Citan 113 olmak üzere iki versiyona sahip.

Ayrıca, eCitan olarak adlandırılan ve tamamen elektrikli olan bir versiyonu da mevcut. eCitan modeli 44kWsa’lik bataryası ile yaklaşık 285km menzil sunuyor.

Yeni 2022 Mercedes Citan, önümüzdeki ayın ortalarında Avrupa’da satışa sunulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler