Yeni Kia Sportage, Donanım Özellikleri Açıklandı..

Kia Sportage modelinin donanım özellikleri, Türkiye’deki resmi web sitesinde yayınlandı. Araç Türkiye’de Elegance Konfor ve Prestige olmak üzere 2 donanım seviyesi ile satılıyor. Peki bu donanımlar neler sunuyor?

Geçtiğimiz günlerde, Yeni Kia Sportage modelinin Türkiye fiyat listesini sizlere duyurmuştuk. Yeni 2022 Kia Sportage, şimdilik sadece benzinli ve 4×4 olarak Türkiye’de satışa sunuldu. Donanım olarak ise Elegance Konfor ve Prestige olmak üzere 2 donanım seviyesi sunuluyor. Önümüzdeki günlerde, benzinli motora 4×2 seçeneği eklenecek. Ayrıca 4×2 ve 4×4 seçenekleri sunulacak dizel motor da gelecek.

Yeni Sportage modelinin fiyat listesi açıklandığında, donanım detayları paylaşılmamıştı. Şimdi ise Kia Türkiye resmi web sitesinde, detaylı donanım listesi yayınlandı.

Yeni Kia Sportage Dış Donanım Özellikleri:

Dış donanım olarak Elegance Konfor paketi; 19 inç alüminyum alaşımlı jantlar, reflektör tipi LED ön farlar, LED gündüz farları, LED arka stoplar, LED ön sis farları, elektrikli açılabilir panoramik cam tavan, ön ve arka park sensörleri, Spoiler, parlak siyah tavan rayı ve parlak siyah radyatör ızgarası standart olarak sunuyor.

Prestige donanım paketinde ise aynı özelliklere ilave olarak viraja duyarlı adaptif ön farlar bulunuyor. Ayrıca ön farlar, projeksiyon tipi LED ön farlar olarak değişiyor.

Yeni Kia Sportage İç Donanım Özellikleri:

Elegance Konfor paketi iç donanım özelliklerine baktığımızda; anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektronik vites paneli, start ve stop sistemi, sürüş modu seçimi, deri ve ısıtmalı direksiyon simidi, deri ve kumaş kombinasyonlu koltuklar, 8 yöne ayarlanabilir elektrikli ön koltuklar, ön ve arka koltuk ısıtma, otomatik klima, 12.3 inç full dijital gösterge paneli, 12.3 inç dokunmatik multimedya ekranı, Apple CarPlay desteği, geri görüş kamerası, navigasyon, bluetooth sesli kontrol sistemi, kablosuz şarj sistemi, ambiyans aydınlatma, elektrikli ve hafızalı bagaj kapağı ve elektrikli park freni gibi donanımlar yer alıyor.

Prestige donanım paketinde ise bu donanımlara ek olarak; deri koltuklar, hafızalı sürücü koltuğu, soğutmalı ön koltuklar ve çevre görüş kamera sistemi gibi farklar bulunuyor.

Yeni Kia Sportage Güvenlik Özellikleri:

Elegance Konfor paketi güvenlik özellikleri; hız sabitleyici, ön çarpışma engelleme asistanı, arka park çarpışma önleme asistanı, şerit takip asistanı, şeritte kalma asistanı, arka yolcu/eşya uyarısı, yokuş kalkış ve iniş destek sistemi gibi özellikler bulunuyor.

Prestige paketi güvenlik özelliklerinde ise bunlara ilave olarak; akıllı hız sabitleyici, ön çarpışma engelleme kavşak dönüş desteği, arak trafik uyarı sistemi, kör nokta çarpışma önleme sistemi, kör nokta görüntüleme asistanı ve otoyol sürüş asistanı ekleniyor.

Yeni Kia Sportage Fiyat Listesi:

Yeni Kia Sportage’ın 4X4, benzinli, Elegance Konfor paketi 829.900 TL’den, Prestige paketi 919.900 TL’den satışa sunuluyor.

Motor SeçenekleriDonanımlarFiyatlar
Yeni Sportage 1.6L 150 PS DCT 4×4Elegance Konfor829.900 TL
Yeni Sportage 1.6L 150 PS DCT 4×4Prestige919.900 TL

Popüler Haberler

İlgili Haberler