Yeni Fiat Egea’ya Otomatik Vites Seçeneği Geliyor..

Yakın zaman önce Fiat tarafından makyajlanan Egea modellerinde otomatik vites seçeneği bulunmuyordu. Şirket yöneticisi tarafından yapılana açıklamaya göre, yakında dizel modellere otomatik vites seçeneği gelecek..

2015 yılında Bursa’da üretime başlanan Egea; benzinli, dizel ve otomatik dizel seçenekleri ile ülkemizde büyük ilgi görüyor ve tüm dünyaya ihraç ediliyor.

2020 yılında Egea satışlarının yüzde 30’luk otomatik vitesli modeller oluşturdu. Ayrıca 2021 yılı verilerine göre Türkiye’de satılan otomobillerin yüzde 75.7’lik kısmını otomatik vitesli modeller oluşturuyor. 

2020 yılında, makyajlanan Egea’ya, Cross adında SUV versiyon dahil oldu. Ancak makyajla beraber otomatik vites seçeneği satış listelerden kaldırıldı. Kullanıcılar tarafından otomatik vites seçeneğinin ne zaman geleceği merak ediliyordu.

HaberTürk’e Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç tarafından yapılan açıklamada; “Egea’da otomatik şanzıman Tofaş içerisinde gündemimizin ilk sıralarında yer alıyor. Otomatik şanzımanı iple çekiyoruz” dedi.

Egea’nın her motor seçeneğinde otomatik şanzıman olmayacağını belirten Aytaç; “Egea’da artık otomatik şanzıman tarihinin kesinleştiğini söyleyebiliriz. Otomatik vites seçeneği yıl başında gelecek, dizel motor otomatik şanzıman ikilisini 2022’nin başında satışa sunacağız. İlk etapta benzinli versiyonda otomatik şanzıman seçeneği olmayacak” ifadesini kullandı.

Ayrıca Aytaç tarafından yapılan başka bir açıklamada, Fiat 500’ün elektrikli modelini Türkiye’ye getirmek için çalıştıklarını, bu modelin de en erken 2022 başında getirileceğini belirtti.

Diğer Haberimiz: ÖTV İndirimi Sonrası, Otomobillerin Eski ve Yeni Fiyatları

Popüler Haberler

İlgili Haberler