Yedi Koltuklu Yeni Dacia Jogger Tanıtıldı.. İşte Özellikler..

Yedi koltuklu bir aile otomobili olarak tasarlanan yeni Dacia Jogger modeli, SUV karaktere sahip ve MPV rahatlığı sunan bir araç olarak, Münih Motor Show’da tanıtıldı.

Uygun fiyat etiketine sahip modelleri ile tanıdığımız Dacia; Station Wagon, MPV ve SUV karışımı yeni Jogger modelinde, ilk defa hibrit motor seçeneği sunacak.

Daci Jogger modeli CMF_B platformu üzerine geliştirilmiş ve 4.5m uzunluğu ile şirketin en uzun modeli olarak tasarlanmış. Ayrıca 2.9m dingil mesafesi sunuyor.

Modelin, hem yedi koltuklu hem de beş koltuklu versiyonları olacak. Yedi koltuklu olarak bagaj alanı 213 litre, arka iki koltuk yatırılarak beş koltuklu moda geçildiğinde bagaj hacmi 712 litreye yükseliyor.

Dacia Jogger motorları; 1.0 litre 3 silindir bir motor kullanacak. Turbo şarjlı bu motorun; birisi TCe 110 benzinli motor ve diğeri TCe 100 Bi-Fuel olmak üzere iki versiyonu olacak.

Tce 110 motor, 108 beygir ve 200 Nm tork sunacak. Tce 100 Bi-Fuel versiyonu 99 beygir ve 170Nm tork sunacak.

Bunların yanında, 1.6 litrelik benzinli motor ve çift elektrik motoru ile 1.2kWh batarya içeren bir hibrit modelin 2023’de gelmesi bekleniyor.

Jogger üç donanım seviyesi sunacak. alt versiyon Essential, orta versiyon Comfort ve üst versiyonda Extreme paket bulunacak. Acil fren asistanı ve altı hava yastığı standart olarak yer alacak. Ayrıca kör nokta uyarısı ve park yardımı da mevcut olacak.

Android Auto ve Apple CarPlay destekli ve sekiz inç büyüklüğünde dokunmatik multimedya ekrana da yer veriliyor. Ayrıca navigasyon, kablosuz telefon bağlantısı, altı hoparlör ve iki USB bağlantı noktası da sunulacak.

Dacia Jogger modelinin 2021 Yılının Kasım ayında ön siparişlere açılması bekleniyor. Teslimatlar ise 2022 Yılında başlayacak. Ayrıca Jogger’ın, uygun fiyat etiketi sunabilmek adına 15 bin Euro’yu geçmeyecek şekilde satılacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler