VW ID Buzz Elektrikli Araçları Ortaya Çıktı

Auto Show fuarında birçok yeni araç tanıtımı yapılmaya başlandı. Geleceğin otomotiv teknolojileri olarak ortaya çıkan birçok yeni teknoloji bir yana dursun yeni araçlarında ne gibi değişiklikler barındıracağı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada şimdiden yeni nesil araçlar içerisinde en çok dikkat çekenlerinden birisi de VW ID Buzz serisi oldu. Volkswagen’in tarihinde önemli bir yere sahip olan Microbus araçların yeni nesli olarak değerlendirilen VW ID Buzz serisi araçlar haliyle fuarında en ilgi çeken modellerinden biri oldu. Peki Volkswagen Buzz serisi ile beraber nasıl bir Microbus teknolojisini sunmaya hazırlanıyor? Yeni otomobillerin özellikleri neler?

VW ID Buzz Elektrikli Araç Sınıfına Dahil Olacak

Volkswagen’in yeni modelde yaptığı ilk değişiklik araçların yakıt sistemi hakkında oldu. Otomotiv devi yeni seri araçlarında geleceği teknolojileri olarak gösterilen yeni yakıt sistemleri yani elektrikli araçlara geçiş yapacağını duyurdu. VW ID Buzz serisinde ilk dikkat çeken özellikte bu. Araçlar tamamen elektrikle çalışan modellerden birisi.

Volkswagen VW ID Buzz

Özel batarya sistemli Microbus modellerinde elektrikli araç menzilleri de açıklandı. Yakıt sisteminde yeni araçlar için açıklanan mesafe olarak ise 600 km menzil gösterildi. Yani araçlar tek şarj ile 600 km kadar yol gidebilecek. Tıpkı motor hacimlerinde olduğu gibi pil kapasiteleri ile de sınıflandırılacak olan araçların bunun yanında otonom sürüş araçlarına da örnek modellerden biri olacak.

Yarı Sürücüsüz Otomobil Teknolojisi

Aslında bu alanda yine yeni bir teknolojinin daha sunulacağını da belirtelim. Elektrikli olmasının yanı sıra VW ID Buzz araçlarının tam olarak olmasa da sürücü kontrolünde otonom sürüş modlarının da yer alacağı düşünülüyor. Henüz araçların bunun dışında çok fazla detaylarının olmadığını da belirtelim. Volkswagen’in yeni nesil araçlarından biri olacak olan yeni Microbus serisinin ne kadar beğeni toplayacağı ise merak konusu oldu. Şimdilik yeni model için çok fazla detay olmaması ve sadece yeni nesil bir araç teknolojisini göreceğimizin kesinleşmesi seri için beklentileri de yükseltmekte.

Bir önceki yazımızda Samsung Galay S7 Android güncellemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Zira Samsung güncellemeleri başlattı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler