Volkswagen Emisyon Önlemlerini Artırmaya Devam Ediyor

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Volkswagen emisyon skandalıyla sarsılmış ve maddi kaybın yanı sıra güven konusunda da büyük bir yara almıştı. Kısa süre içerisinde kriz yönetimi stratejileri geliştiren markanın en az zararla süreci atlatmayı başardığı dikkatlerden kaçmıyor. Dizel modellerin emisyon skandalına karışmasıyla birlikte yapılan araştırma sonucunda markanın geliştirdiği özel yazılımlarla birlikte emisyon değerlerinin gerçeğe uygun olmayan bir şekilde düşürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Emisyon Skandalından Ders Çıkardı

Markanın yaşadığı emisyon skandalı krizinin ardından büyük önlemler almaya başladığı ve Volkswagen kullanıcılarının güvenlerini tekrar sağlamak amacıyla çeşitli adımlar atıldığı biliniyor. Dizel motor seçeneklerinde yaşanan emisyon skandalının izlerinin temizlenmesinin ardından şimdi de markanın benzinli motorlar üzerinde temizliğe gittiği görülüyor.

TSI ve TFSI Motorlarda Dizel Filtresi Yer Alacak

Dizel motorlarda olduğu gibi benzinli motor seçeneklerinde de her hangi bir emisyon problemi yaşamak istemeyen ve benzinli araçlarını daha çevreci bir hale getirmek isteyen markanın bu kapsamda benzinli modellerinde de dizel modellerde kullanılan filtreleme teknolojisinin kullanılacağı belirtiliyor.

TFSI ve TSI motor seçeneklerinde yeni partikül filtreleme teknolojisinin kullanılmasıyla emisyon değerlerinde yüzde 90 oranında bir düşüş yaşanacağı ifade ediliyor. Çok daha çevreci bir hale gelecek olan Volkswagen benzinli modellerinin aynı zamanda yakıt tüketiminde de belirli bir miktar tasarrufun sağlanacağı iddia ediliyor.

2022 Yılına Kadar 7 Milyon Araç

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda 2022 yılına kadar toplamda 7 milyon adet benzinli modelin partikül filtresine kavuşacağı belirtiliyor. İlerleyen yıllarda ise tüm benzinli modellerde aynı filtreleme teknolojisinin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Volkswagen markasının yanı sıra dünya genelinde faaliyet gösteren tüm otomobil üretici markaların da yakın bir zaman içerisinde benzer kararlar alması bekleniyor. Alman otomobil devi aldığı kararla birlikte ilerleyen yıllarda çok daha katılaşması beklenen emisyon limitlerine de rahatlıkla uyum sağlayabilecek. İleri görüşlü bir otomobil markası olarak dikkatleri üzerine çeken Volkswagen’in 2022 yılı itibariyle benzinli otomobil modellerinde büyük bir artışın yaşanması da beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler