Ülkelere Göre En Fazla Aratılan Otomobil Markaları

Otomobil sektörü oldukça büyük olmasına rağmen her geçen gün de büyümesine hız kesmeden devam eden bir sektör. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, otomobil sektörü de bu ilerlemeye bir şekilde ayak uyduruyor. Hatta gelişen teknolojileri en doğru şekilde kullanarak varlığını daha da sağlam bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Bunun son örneği olarak elektrikli otomobilleri göstermek mümkün.

Otomobil sahibi olan kişilerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Bu durum kimi zaman küresel ısınma gibi konular incelendiğinde büyük bir problem olarak belirtilse de insanların otomobil tutkusu gittikçe artıyor. Günümüzde insanlar otomobil tercihleri veya tamamen sektör hakkında bilgi sahibi olmak için internette pek çok arama yapıyor.

Quickco, Google’ın 2016 yılı verilerini kullanarak internetteki otomobil aramalarına yönelik bir veri haritası hazırladı. Harita pek çok marka ve ülkeye ait veriler sunuyor. Örneğin ülkemizde geçtiğimiz sene en fazla aranan otomobil markası Renault olarak belirtiliyor.

Dünya çapında incelendiğinde ise en çok aranan otomobil markaları şu şekilde sıralanıyor:

 1. Toyota
 2. BMW
 3. Honda
 4. Hyundai
 5. Chevrolet
 6. Renault
 7. Volkswagen
 8. Mercedes-Benz
 9. Fiat
 10. Peugeot
 11. Mini
 12. Bugatti
 13. Jaguar
 14. Suzuki
 15. Volvo

Popüler Haberler

İlgili Haberler