Türkiye’de Yılın Otomobili Seçimleri Başladı..

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen, “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi bu yıl altıncı kez düzenlenecek.

2021 Türkiye’de Yılın Otomobili seçimleri için 27 model aday olarak belirlendi. OGD üyeleri, 12 Nisan’da bu 27 aday arasından oylarıyla 7 otomobili finalist olarak belirleyecek.

Finalistler arasında en fazla puan alan otomobil, Türkiye’de Yılın Otomobili seçilecek. Birinci seçilen otomobil için ödül töreni Haziran ayında yapılacak.

Türkiye’de Yılın Otomobili seçimi için belirlenen aday otomobiller:

Audi A3, BMW 4 Serisi Coupe, BMW 2 Gran Coupe, Dacia Sandero, Fiat Egea Cross, Ford Puma, Ford Kuga, Hyundai i10, Hyundai i20, Jeep Wrangler, Land Rover Defender, Mercedes-Benz EQC, Mercedes-Benz GLA, Mercedes-Benz GLB, Mercedes-Benz S Serisi, Mini Cooper SE, Nissan Juke, Peugeot 208, Porsche Taycan, Renault Captur, Renault Zoe, Seat Leon, Skoda Kamiq, Skoda Scala, Skoda Octavia, Toyota Yaris, Volvo S60

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Yılın Otomobili seçiminin gelenekselleştiğini belirterek “Bu yıl da daha önceki yıllarda olduğu gibi heyecan dolu bir çekişmeye şahit olacağız” diye söyledi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler