Tesla Uygulamasındaki Kesinti Nedeniyle, Sürücüler Araçlarını Çalıştıramadı..

Cuma günü akşam saatlerinde, Tesla’nın mobil uygulamasında yaşanan kesinti nedeniyle sürücüler, araçlarının kilidini açamadı, aracını çalıştıramadı..

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla, mobil uygulama hizmetinde dünya çapında bir problem yaşadı. Sorun, uygulama sunucusunda yaşanan bir kesinti nedeniyle oluştu ve sistem kısa sürede aktif hale getirildi.

Ancak bu esnada, dünya çapındaki birçok Tesla otomobil sahibi, uygulama aracılığıyla aracına bağlanamadı. Kullanıcılar uygulamaya girdiklerinde bir hata mesajı ile karşılaştılar. Yaşanan sorun; insanların dışarıda kalmasına, araçlarını çalıştıramamasına sebep oldu.

Tesla mobil uygulaması, sürücüler tarafından arabalarının kilidini açmak ve çalıştırmak için bir anahtar olarak kullanılıyor. Ayrıca mobil uygulama aracılığı ile birçok kontrole erişebiliyor.

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan bir Tesla sahibi; “Evimden bir saat uzaklıkta bir yerde tıkılı kaldım. Normalde arabamı çalıştırmak için telefonumu kullanıyordum ancak uygulama çöktüğü için aracımı çalıştıramadım” ifadelerini kullandı.

Tesla Yöneticisi Elon Musk, yaptığı bir açıklamada uygulamanın yeniden çalışır hâle geldiğini ifade ederek kullanıcılardan özür diledi ve böyle bir durumun tekrar yaşanmaması için yeni önlemler alacaklarını söyledi.

Uygulamada yaşanan sorunların ne sebeple oluştuğu ile ilgili ise herhangi bir detay paylaşılmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler