Peugeot Opel’i Satın Almak İçin Anlaşma Masasında

Daha önce Almanya yerel basınına yansıyan haberlerde General Motors ve Peugeot arasında Opel’in satılması konusunda görüşmeler yapıldığına dair haberler ortaya çıkmıştı. Fransız PSA (Peugeot Societe Anonyme) grubu Peugeot ile birlikte Citroen ve DS gibi modellerin de sahibi. Opel ise ABD’li General Motors’un yan kuruluşu olma özelliğine sahip. Bu bilgilerden sonra iki taraf arasında gerçekleşen görüşmelerin önemi artıyor. Uzun bir süre boyunca bu görüşmeler hakkında resmi bir açıklama gelmezken sonunda her iki taraf da yapılan bu görüşmeyi doğrulamış durumda.

İki şirket bu konuda ortak bir açıklama yaparak şu bilgileri paylaştı: “General Motors ve PSA Grubu, 2012 yılından bu yana Avrupa’daki 3 projeyi kapsayan bir ittifak uyguluyor ve iki grup için de önemli sinerji oluşturuyor. Bu çerçevede, General Motors ve PSA Grubu düzenli olarak ek genişleme ve iş birliği olanaklarını inceliyor.”

Taraflar görüşmelerini doğrulamış olsa da henüz herhangi bir sonuca ulaşabilmiş değiller. Tam olarak anlaşmanın sağlanamadığı görüşmeler hakkında yerel sitelerde yer alan bilgilendirme ise şu şekilde: “PSA Grup ve General Motors, PSA‘nın Opel Vauxhall’u satın alması da dahil olmak üzere karlılığı ve operasyonel verimliliği artırmayı hedefleyen çok sayıda stratejik girişimi araştırdıklarını doğruluyorlar” kaydedildi.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler