Nissan Z Serisi Geri Dönüyor

Nissan’ın ilk olarak 1969 yılında piyasaya çıkarmaya başladığı Z serisi otomobilleri, otomobil tarihinin en bilinen modelleri arasında yer almayı başardı. 240, 280 350 ve 370Z modelleriyle birlikte ün kazanan seri sekiz yıl aradan sonra yeniden resmi olarak üretime geçmeye başlayacak. Nissan Yeni Z modeli için hazırlıklar içerisinde ve ilk resmi tanıtımı bu yıl düzenlenecek Tokyo Otomobil Fuarı’nda konsept bir model ile gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kullanıcısını heyecanlandıran ürünün tasarım ve teknik detayları hakkında şimdiden iddialar gelmeye başladı.

Tasarım olarak klasik Z kasası olarak bilinen coupe formu üzerinde şekillenmesi beklenen yeni modelin GT-R’da da kullanılan, Nissan’ın yeni nesil tasarım diliyle oluşturulacak. Infiniti Q60 Red Sport‘ta yer alan 400 beygirlik 3.0 litrelik twinTurbo V6 ünite, Yeni Z modelinin motor seçenekleri arasında en beklenen özellik. Bu üniteyle birlikte Yeni Z modelinin BMW M ile sıkı bir rekabet halinde olacağı tahmin ediliyor. Nissan son zamanlarda hibrit motor opsiyonlu versiyon üzerinde yoğun çalışmalar yaparken Yeni Z modeli için elektrik eklemesiyle birlikte 500 beygirlik bir seçenek de iddialar arasında yerini alıyor.

Nissan’ın Yeni Z modelini 2019 yılında satışa sunması bekleniyor. Başlangıç seviyesi modelin yurt dışında 30.000 dolar üzerinden bir fiyata sahip olması güçlü iddialar arasında.

Popüler Haberler

İlgili Haberler