Microsoft ile Mercedes’ten Ortak Home Office Projesi

Yazılım devi Microsoft “ arabanız varsa ofise gitmeden arabadan çalışın” şeklinde bir tasarımı taşıtlara entegre etmek için büyük bir hazırlık içinde. Özellikle bu araç bir Mercedes modeli ise Microsoft’un sağladığı “araba home ofis” seçenekleri oldukça ilgi görüyor.

Ünlü alman firması Mercedes, işkolik çalışanlar için Microsoft ile birlikte araç içinden çalışabilecek bir otomasyon üzerinde hazırlık yapıyor. Car Office ismi verilen yeni elektronik iş takibi otomasyonu, beraberinde cep telefonunuzla, dizüstü bilgisayarınızla veya ofisinizdeki iş bilgisayarınızla da senkronize edilebilmekte. Bütün iş takibi gerçekleştirdiğiniz cihazlarla bağlantı sağlayan Car Office otomasyonu, Office 365’in tekerlekli modeli olarak görülebilir.

Bu yazılım daha da ileri boyutlara taşınarak Mercedes arabalarda yer alan yol bilgisayarlarına entegre olmakta. Bu şekilde hangi noktada olursanız olun arabadan iş takibi yapmak mümkün görünmekte.  Sistem GPS kullanarak iş takibini daha verimli kullanmak üzere en iyileştirilmiş noktada yer alıyor.

Mercedes araçların hangi modellerinde bu sistemin kullanılacağı henüz netlik kazanmış olmasa da Microsoft konuyla ilgili noktada prestij sahibi üreticiyle masaya oturduğu iddia edilmekte. Önümüzdeki 2017 senesinin ilk yarısından önce Car Office projesinin Mercedes araçlarda standart donanıma eklenmiş olması tahmin ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler