McLaren ve BMW’den Heyecanlandıran Ortaklık

McLaren ve BMW, içten yanmalı motor teknolojilerini birlikte üretmek için anlaşarak otomobil sektöründe büyük bir heyecan yarattı.

McLaren, Formula 1 üzerinde geliştirdiği motor teknolojileri ve bu teknolojileri günlük hayata uyarlamasıyla adını duyuran bir marka. İngiliz üretici McLaren son zamanlarda 720S modelinin hazırlıkları içerisinde bir yandan da geleceğin motor teknolojilerini geliştirebilmek için yoğun çalışmalar sarf ediyor. BMW ise yaptığı başarılı çalışmalar ile 2016 yılının en iyi motorları listesinde kendine yer bulmuş en köklü otomobil markalarından biri olma özelliğini taşıyor. Motor teknolojileri konusunda sektörün önde gelen bu iki markasından kullanıcıları oldukça heyecanlandıracak bir ortaklık geldi. McLaren be BMW motor geliştirme konusunda artık birlikte çalışmak için el sıkışıyor. Bu ortaklığın sonuçlarını ise 2020 yılında göreceğiz.

Her İki Taraf da Oldukça Memnun

McLaren ve BMW yaptıkları ortak açıklama ile birlikte düşük emisyon değerlerine sahip içten yanmalı motor teknolojileri üzerinde ortak teknolojiler geliştireceklerini duyurdu. İki ünlü marka daha fazla güç daha az emisyon hedefiyle ortaklık kurdu. Ortaya çıkacak motorların özellikle hafif yapısıyla dikkatleri çekmesi bekleniyor. Ayrıca İngiliz hükümetinin de bu ortaklığa önemli bir derecede finansman sağlayacağı iddiaları da ortaya atıldı.

McLaren patronu Mike Flewitt ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu her iki taraf için de heyecan verici bir proje. McLaren dünyanın en iyi motorlarını yapmasıyla ünlü bir marka. Bu ortaklık sayesinde geliştirme süreci yürüttüğümüz ve geliştireceğimiz yeni motorların tamamlanma süreci hızlanacak.” şeklinde konuşarak bağımsız olarak da motor geliştirmeye devam edeceklerini belirtti. BMW tarafından gelen açıklama ise “Bu projenin bir parçası olduğumuz için mutluyuz. McLaren ve BMW dünyanın en iyi motorlarını üreten önemli üreticiler olarak biliniyor. Bu projeyle yeni nesil içten yanmalı motor teknolojilerini birlikte geliştireceğiz. Özellikle düşük emisyon parolası BMW için oldukça önem arz ediyor. Bu teknoloji markanın geleceği için çok önemli” şeklinde oldu.

İki ünlü ve başarılı markanın geliştireceği motor teknolojileri merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler