Kia, Şık Tasarımlı Elektrikli Modeli EV6’yı Duyurdu..

Kia’nın yeni elektrikli Crossover modeli EV6 duyuruldu.EV6, Markanın yeni tasarım felsefesi Opposites United olarak bilinen tasarım ile şekillendirildi.

Kia, 2026 yılına kadar 11 yeni elektrikli araç modeli üreteceğini duyurmuştu. EV6 Modeli, Kia’nın ilk EV tasarımı. Hyundai ile paylaşılan E-GMP platformu kullanılarak tasarlanmış.

Opposites United olarak adlandırılan Kia’nın yeni tasarım felsefesinin, doğada ve insanlıkta bulunan zıtlıklardan ilham aldığı söyleniyor. Felsefe, beş temel tasarım sütununa dayanmaktadır: Bold for Nature , Joy for Reason, Power to Progress, Technology for Life ve Tension for Serenity

EV6 Modelinde, yeni tasarım marka logosu kullanılmış. Teknik özellikleri tam olarak açıklanmadı. Beklentiler aracın dört tekerlekten çekişli olacağı yönünde. 0-100 km hıza 3 sn’de ulaşması ve 500 km menzile sahip olması bekleniyor.

Aracın içinde, 12 inçlik iki adet ekran kullanılmış. Gösterge paneli ve eğlence ekranından oluşan bu iki ekran kesintisiz olarak birbirine bağlantılı tasarlanmış. Klima kumanda düğmeleri dokunmatik tasarımlı olarak ekranın altına konumlandırılmış.

Popüler Haberler

İlgili Haberler