Elektrikli Yeni BMW İX3 Tanıtıldı

Yeni BMW iX3, bugüne kadar satılan mevcut BMW X3’ün tamamen elektrikli ilk versiyonunu olarak listeye ekleniyor. Ön sipariş alınmaya başlandı.

Elektrik motorunu, güç elektroniğini ve şanzımanı tek bir merkezi ünitede birleştiren beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi kullanılıyor. Geri kazanım özellikli elektrikli motor ve batarya teknolojisi sayesinde Yeni BMW iX3, 459 kilometreye kadar menzil sağlayabiliyor.

BMW İX3 Dış Tasarım

BMW İX3 dış tasarımına baktığımızda alüminyum ve mavi kaplamalar dikkat çekiyor. Aracın önünde adaptif led farlar, neredeyse tamamen kapalı ve mavi vurgulu yeni BMW böbrek ızgarası dikkat çekiyor. Araçta alüminyum tavan rayları ve dış kaplamalar, 20 inçlik jantlar, dekoratif mavi yan marşpiyerler kullanılmış. Arka tarafta ise ortadan kalkan egzoz çıkışlarının
yerine eklenen mavi difüzör uçları bulunuyor.

BMW İX3 İç Tasarım

İç tasarımda da mavi renkli detaylar kullanılmaya devam edilmiş. Direksiyonun ortasındaki logoda, start/stop düğmesinde, vites kolunda kullanılan mavi tonlar ile elektrikli araç vurgusu yapılmış. 3 bölgeli otomatik klima, BMW Head-Up Display, park asistan, Harman Kardon ses sistemi, akustik cam kaplama gibi donanımlara yer verilmiş. Gösterge paneli ekranı 12.3 inç ve multimedya ekranı ise yüksek çözünürlüklü 10.25 inç büyüklükte geliyor.

BMW İX3 Genel Özellikleri

Aracın yüksüz ağırlığı 2260kg ve bagaj hacmi 1560lt olarak belirtilmiş. Ebatları ise; Uzunluk: 4734mm, Genişlik: 2138mm, Yükseklik: 1668mm.

İX3, 286Ps gücünde ve 400Nm torka sahip elektrik motor ile geliyor. 0-100km hızlanması 6.8sn olarak belirtilmiş. Arkadan itişli araç, maksimum 180km hız ile sınırlandırılmış.

Tam şarj ile 459km menzil sunuyor. BMW i Wallbox ünitesi ile 7,5 saatte tamamen şarj olabiliyor. 150 kw gücündeki ortak şarj istasyonlarında sadece 34 dakikada %80’e kadar şarj edebilirsiniz.

Yeni BMW iX3 için 8 yıl 100.000 km’ye kadar batarya garantisi sunuluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler