Bursa’da Renault Clio 4 Üretimi Sona Erdi..

Renault Clio 4 üretimi, Bursa’daki Oyak Renault fabrikasında Kasım 2011’den beri devam ediyordu. Son yapılan açıklamalara göre, Bursa’da Renault Clio 4 üretimi sona erdi.

Clio 4 üretiminin sona ermesi ile beraber, bantlar yeni Clio 5 ve yeni Clio 5 Hibrit modellerine kaldı. 11 Mayıs’ta sonlandırılan Clio 4 modeli, yaklaşık 10 yıl içinde toplam 2.011.881 adet üretildi.

Renault Clio 4, Fransa’da en çok satan araç ve Avrupada ise en çok satan ikinci araç ödüllerine sahipti. Bursa’da üretilen Clio 4 modeli; Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya başta olmak üzere 52’den fazla ülkeye ihraç edildi.

Clio 4’ün üretimine son verilmesi ile ilgili yapılan törende konuşan Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü Murat Taşdelen: “Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Clio’nun dördüncü neslinin üretimini sonlandırıyoruz. Yerini tamamen yeni nesline bırakan Clio 4, yıllar boyunca hem Renault Grubu’nun hem de Oyak Renault’nun yüz akı oldu. Ülkemizde de en çok satılan modeller içinde hep en üst sıralarda yer aldı. Kasım 2011’de fabrikamızda üretime başladığımız ve 10 yıla yakın aralıksız sürdürerek iki milyondan fazla adete ulaştığımız Clio 4 üretimini sonlandırırken, Renault Grubu’nun elektrikli araçlara geçiş stratejisi doğrultusunda, yüksek teknoloji barındıran Clio 5 ve Clio 5 Hibritin üretimine başarıyla devam ediyoruz.” dedi.

Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında; yeni Clio 5, yeni Clio 5 Hibrit ve yeni Megane Sedan modelleri üretiliyor. Bunun yanında, bu modellerde de kullanılan motor ve mekanik aksamlar da üretilip ihraç ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler