Blackbird İle Kendi Otomobilimizi Yapacağız!

Ulaşımın en önemli yöntemlerinden biri olan otomobiller, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş ve her ailenin ihtiyacı olmuştur. Piyasada birçok farklı marka ve modelde araç bulunuyor. Peki bunlardan hangisi bize göre? Ya da hangisi yaşadığımız şehre uygun. Düz arazi için uygun olan bir araç, dağlık alanda hareket etme kabiliyeti ne kadar olabilir? İşte bu tür soruların tüm cevaplarını sorunsuz hale getiren Blackbird projesi ve detayları!

Kendi Otomobilinizi Yapma Zamanı Geldi!

Şu anlık kurumsal alanda ilerleyen Blackbird projesi, istediğiniz bir araca benzer şekilde donatılmaya uygun bir iskelete sahip. Yani uzun ve geniş bir araç istiyorsanız veya küçük ve yere yakın araç istiyorsanız, Blackbird projesi ile mümkün olacak.

Blackbird içerisinde bulunan yazılım ile birçok görüntüsel yapısı değişiyor ve farklı kasalara uygun bir iskelete dönüşüyor. Yani İsterseniz BMW kasalarına göre isterseniz Porche kasalarına göre Blackbird aracınızın iskeletini ayarlıyor ve yükseklik – alçaklık seviyesini değiştirebiliyorsunuz. Şuan sanal olarak oluşturulmuş dış kabuk tasarımı ile bu aracı istediğiniz markanın ürününe çevirmeniz mümkün.

CGI adı ile bilinen bu teknoloji, bir nevi aracınıza giysi giydirmeye benziyor. Ancak bunu gerçek yapmak için imkanlarda mevcut. Hatta bu tasarımları kendiniz bile yapabilirsiniz! Nasıl mı? Tabi ki 3D Printerlar ile…

her-otomobile-donusebilen-arac-blackbird-705x290

Kendi aracınızı 3D Printer’lar İle Kendiniz Tasarlayın!

Günümüzün devrimi olarak adlandırılan 3D Printer teknolojisi, artık evlere ve ofislere girmeye başladı. Birçok ar-ge işleminde ve protatip ürün çıkarma aşamasında başvurulan bu teknoloji, Blackbird projesinde de önemli bir yere sahip. Bundan birkaç yıl sonra Blackbird ürününün kurumsaldan çıkıp bireylerin satın alabileceği bir ürün hale gelmesi durumda; kendi kalıplarınızı 3D printer cihazlarıyla bastırmanız hiçte hayal olarak durmuyor.

Bu yıl BMW markaları aracınızdan sıkıldınız mı? Birazda Wolkswagen markalı bir araç kullanmak ister misiniz? Yapacağınız tek şey, bu araç görüntüsünü internetten satın alarak bu dış kaplamayı bastırmanız olacaktır. Yakında otomobil üreticilerin Blackbird gibi projelerine yönelmesi ile daha düşük fiyatlarda daha lüks araçların çıkması halay olmaktan çıkacak gibi görünüyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler