Bentley Continental Supersports Serisi Ortaya Çıktı

Genelde lüks araçları ile tanıdığımız otomotiv devi Bentley son dönemde performans odaklı yeni bir araç üzerinde çalıştığını da duyurmuştu. Bentley tarafından yapılan açıklama ile beraber birkaç farklı görselli de yayınlanan araçların performans konusunda ise üst düzey bir sınıf olacağı da açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile beraber tüm serileri içerisinde markanın en performanslı araçlarından biri olacağı da ortaya konulan yeni Bentley Continental Supersports aracının duyurusundan hemen sonra ise sonunda beklenen tanıtımı da yapıldı. Artık satışa da çıkan araçların ne gibi özelliklere sahip olduğunu ve neden sınıfının en başarılı modeli olduğunu özellikleri ile ele alalım?

Performans Serisine Özel: Bentley Continental Supersports

Araçların yenilenmiş tasarımı ve hafifletilmiş yeni kasa yapısı bir yana dursun Bentley Continental Supersports performans değerleri ile öne çıkmaya başladı. Performans konusunda ilk beygir gücü ile dikkat çeken aracın beygir gücü olarak 710 beygir değerine sahip olması aslında yeni seri Bentley Continental Supersports araçlarının ne derece performanslı olduğunu ortaya koyuyor.

 Bentley Continental Supersports

Performans değerleri oldukça yüksek olan araçların 6 litrelik V12 motorlarının maksimum tork miktarı ise 1.017 Nm olarak açıklanmış durumda. Yine maksimum hız olarak ise 336 km/s hız değerine sahip olan araçların 0-100 km/s arası hızlanma süresi ise sadece 3.5 saniye. Tüm bu verileri ile sınıfının en hızlı aracı olmayı da başaran serinin iç kısımda kullandığı araç teknolojileri de tartışmasız en iyi araç modellerinden biri olduğunu göstermekte.

300 Bin Dolar Satış Fiyatı

Ekstra motor performansı ve teknolojileri ile dikkat çeken modelin yakıt tüketimi ise can sıkacak cinsten. Açıklanan rakamlara göre şehir içi kullanımlarında 100 km mesafede 24.3 litre yakıt tüketimi yapmakta.  Şehir dışı tüketimleri de 10.7 litre olan aracın fabrika verileri dışında yakıt tüketiminin bir nebze daha yukarda olabileceğini de belirtelim.

Tüm bu rakamlarla beraber serinin açıklanan satış fiyatı ise 300 bin dolar olarak belirlenmiş. Hemen her yönü ile Bentley Continental Supersports araçları en iyi spor araçlarından biri olmayı başarmış gibi gözükse de fiyatları ve yakıt değerleri kafaları karıştıracak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler