Alla Motors’dan Yeni Elektrikli Motosiklet

Alta Motors, gelişen elektrikli motosiklet pazarında adını duyurmak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Marka, geliştireceği yeni konseptiyle sokaklardaki görünümünü arttırmayı hedefliyor.

Dünyanın ilk seri üretim girişimcisi Zero ile birlikte elektrikli motosiklet kullanıcı kitlesinde ciddi artışlar yaşanması bekleniyor. Ayrıca geliştirilen ürünlere Amerika merkezli takviyeler de yapılıyor. Geçmişte BRD Motorcycles adıyla bilinen Alta Motors, eskiye göre daha küçük çapta bir motosiklet üreticisi olarak sektöre adım atmıştı. İki yıl gibi kısa bir sürede 17 milyon dolarlık yatırım ve bazı takviyelerle Alta Motors pazar payını katlayarak yükselişe geçti. Tesla’nın ortak kurucularından Marc Tarpenning ve Martin Eberhard‘ın desteğiyle Alta Motors, sıradan off-road modellerinin beraberinde sokak tipi motosiklet seçenekleri geliştirerek elektrik gücünü asfalta aktarmak istiyor.

Alta Motors ilk modeli Redshift‘i 2016 yılında piyasaya çıkarmıştı. Son günlerde ise Alta’nın gelecekte de adından sıkça söz ettirmek adına ürün gamına ekleyeceği yeni Street Tracker konsepti gündemde. Bugüne kadar kullanıcılarına 40 beygir, 165 Nm tork ve 80-120 kilometre arası menzil değerlerine sahip ürünler sunan Alta Motors yeni konseptinin detayları hakkında bilgi paylaşmıyor. Yeni model hakkında gelen iddialar ise önceki modellerle benzer özellikleri paylaşacağı yönünde.

Modellerini 15.000 dolar satış fiyatı üzerinden sunan Alta Motors, yeni modelinin detaylarını 10-12 Şubat tarihleri arasında One Moto Show 2017 kapsamında tanıtacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler