Aesthetics A Konsepti ile Mercedes Tasarımları Değişiyor

Mercedes gelecekte sunacağı otomobillerinin tasarım formatını Aesthetics A konsepti ile gerçekleştirecek.

Mercedes’in 2015 yılında hazırladığı geleceğin otomobilleri projesinde karşımıza çıkardığı F 015 teknolojisi, ilerleyen süreçlerde tercih edeceği tasarım seçenekleri hakkında fikir edinmemizi sağlamıştı. Günümüzde ise bu fikirler ile düzenlenen tasarımların yavaş yavaş uygulanacağını öngörmemek mümkün değil. Ünlü Alman markası Mercedes, bir organizasyon düzenleyerek yeni tasarım anlayışı Aesthetics A konseptini meraklılarına tanıttı.

Ciddi ve Karakteristik Değişimler Geliyor

Mercedes, Aesthetics A konseptine yeni jenerasyon A Serisi ve B Serisini dahil ederken aynı zamanda giriş seviyesi modellerinden CLA ve GLA gibi modellerine de yer verecek. Bu gelişme, yeni tasarım konseptinin geniş bir Mercedes kullanıcı kitlesine hitap edeceğini gösteriyor. Aesthetics A, Mercedes’in “Duyusal Saflık” adını verdiği bir tasarım dili üzerinden şekillendi. Yeni konseptin farklılığı özellikle otomobillerin ön ve arka tasarım çizgilerine ciddi karakteristik değişimler getirecek.

Mercedes tasarım şefi Gordgen Wagener, tasarım ve markanın geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Waganer, yeni dizayn diline giriş yapacaklarını belirtirken daha cesur ve radikal hamlelerle Mercedes’in yeni tasarım konsepti üzerine çalıştıklarını belirtti. Mercedes, yeni nesil A serisi hazırlıkları içindeyken bu tasarımı somut olarak nasıl yansıtacakları heyecanla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler