2022 Porsche Macan Güçlü Motorlarıyla Tanıtıldı

Porsche’nin kompakt sınıf SUV modeli Macan; yeni tasarımı ve yeni motorları ile tanıtıldı. Önceki nesline göre keskin hatlara sahip tasarım ve yeni performanslı motorları ile 2022 Porsche Macan yollara çıkmaya hazır.

Porsche Macan 3 farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Baz versiyon Macan, 261 beygirlik güce sahip, 2.0 litrelik dört silindirli turbo motor kullanıyor ve 6.2 saniyede 100 km/sa hıza çıkıyor.

İkinci versiyon olan Macan S, 375 beygirlik güce sahip 2.9 litre ve çift turbolu V6 motor kullanıyor. Macan S, 4.6 saniye 100 km/sa hıza çıkıyor ve son hızı ise 259 km/sa olarak belirtiliyor.

Üçüncü versiyon Macan GTS modeli, 434 beygir güce sahip 2.9 litrelik çift turbolu V6 motor kullanıyor ve 4.3 saniyede 100 km/sa hıza çıkıyor. Son hız ise 272 km/sa olarak belirtiliyor.

Macan modelinin tüm versiyonlarında; aktif dört teker çekiş sistemi ve yedi vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman yer alıyor. Ayrıca Macan modeline elektrikli bir versiyon da eklenecek. Önümüzdeki yılın sonunda gelmesi beklenen versiyon, Taycan modelinden daha fazla menzil sunacak.

Yeni Macan’da yer alan PASM (Porsche Active Suspension Management) sistemi, her bir tekerleğin sönümleme kuvvetini aktif ve kesintisiz bir şekilde kontrol ediyor. Böylece direksiyon tepkileri daha hızlı ve daha iyi hale getiriliyor.

Yeni Porsche Macan, modern olarak tasarlanmış bir iç mekan sunuyor. Birçok yerde dokunmatik düğmeler tercih edilmiş. Orta konsolda 10.9 inçlik Full HD multimedya eğlence ekranı yer alıyor ve bazı özellikler ses komutlarıyla kontrol edilebiliyor.

Çıktığı günden bu yana 600 bin civarında satışa ulaşan Macan modeline, son yıllarda kadın müşterilerin ilgisi artmış durumda. Macan modelinin çok satıldığı Çin pazarında müşterilerin neredeyse yüzde altmışını kadınlar oluşturuyor. Ayrıca ilk defa Porsche marka araç alanların yüzde sekseni Macan modelini tercih ediyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler