Anasayfa » Mobil » Oppo, MWC 2017’de Yeni Bir Optik Zoom Teknolojisi Tanıtmış Olacak
Mobil

Oppo, MWC 2017’de Yeni Bir Optik Zoom Teknolojisi Tanıtmış Olacak

Oppo, önümüzdeki hafta MWC 2017’de yeni bir kamera teknolojisi tanıtacak. Bu değişen teknolojinin yeni bir optik zoom teknolojisi olacağı tahmin ediliyor.

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden önde gelen Oppo, önümüzdeki pazartesi MWC 2017’de “5x” adını verdiğini yeni bir kamera teknolojisini tanıtmış olacak. Şirket, bu adımıyla Çin pazarı dışındaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu konunun açığa çıkmasının başrolü olan basın bülteni, 5x’in iyi mi bir teknoloji olduğu mevzusunda herhangi bir malumat içermiyor. Basın bülteninde Oppo’nun bu yeni teknolojisi, “dünyanın akıllı telefon resimçılığını algılama şeklini değiştirecek dikkat çekici bir teknolojik yenilik” olarak tanımlanıyor. Oppo’nun daha önce piyasaya sürdüğü akıllı telefonları, selfie’leri güzelleştirme mevzusuna odaklanan ve böylece kullanıcıların resimlerini iyileştirmeyi amaçlayan oldukça özellik barındırıyordu.

Basın bülteninde değişen teknolojinin tam olarak ne olduğu konusunda herhangi bir malumat olmasa da 5x adı ve bültende yer edinen “Çok yakın, onu hissedebilirsin.” cümlesi tanıtılacak olan teknolojinin yeni bir optik zoom teknolojisi olduğuna işaret ediyor. Geçtiğimiz ay gerçekleşen CES fuarında Asus da yeni telefonu Zenfone 3 Zoom ile kayıpsız üç kat zoom meydana getirmeye imkan sağlamak için özel bir çift kamera sistemi kullanan benzer bir teknolojiyi tanıtmıştı.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıkla

Sosyal Medya Hesaplarımız

Trend Video

Webtekno Paylaşımıdır