Yeni Tasarımı İle Kia Sportage Karşınızda

Yepyeni tasarımı ile yeni Kia Sportage kendini gösterdi. Yenilenen iç ve dış tasarımı ile Kia Sportage karşınızda.

Yeni Kia Sportage modeli, tepeden tırnağa yenilenerek tanıtıldı. Modelin Avrupaya özel bir modelinin olması da bekleniyor.

Yeni Kia Sportage tasarımı radikal değişimler içeriyor. Aracın önünde; bumerang şeklinde tasarlanmış Led gündüz farları, siyah petek desenli panjur dikkat çekiyor. Gerçek farlar ise daha az belirgin tasarlanmış.

Yeni Kia Sportage, kardeş firma Hyundai’nin yeni Tucson modeli kadar keskin çizgilere sahip değil. Fakat araç oldukça kaslı bir görünüme sahip. Arkadaki kelebek camın genişlemesi de yeni Sportage modelini daha uzun ve büyük bir SUV olarak gösteriyor.

Aracın arka bölümünde, boydan boya uzanan LED stop grubu ve parlak siyah ve mat gri renklerden oluşan bir tampon tasarımı göze çarpıyor.

Yeni Kia Sportage modelinin iç mekanına baktığımızda, üç kollu direksiyonun, dijital gösterge ve multimedya ekranlar öne çıkıyor. Konsol boyunca uzanan bir tasarım ve parlak siyah ile krom detaylı havalandırma ızgaraları güzel görünüyor.

Aracın klima kontrollerinde genellikle dokunmatik düğmelere yer verilmiş. Orta konsolda döner vites düğmesi tercih edilmiş. Bunun yanında bu alanda akıllı telefon şarj ünitesi ve Motor start/stop ile mod seçici düğmeler gibi birçok düğme bulunuyor.

Yeni Kia Sportage tanıtımı şimdilik iç ve dış tasarımıyla detayları ile sınırlı. Aracın teknik detayları ve motor seçenekleri henüz açıklanmadı. Yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler