Yeni SUV, Renault Austral Tanıtıldı..

Renault tarafından geliştirilen, C segmentindeki yeni SUV araç Renault Austral modeli, gelişmiş teknolojisiyle beraber tanıtıldı.

3. nesil CMF-CD platformu üzerine geliştirilen yeni Austral, yeni E-TECH hibrit motor ve elektrikli motor teknolojileri ile geliyor.

Yeni Renault Austral modeli ile markanın küresel otomotiv pazarının merkezini oluşturan C segmentindeki konumu güçlendiriliyor. Renault Arkana ve tamamen elektrikli Renault Megane E-Tech ile başlatılan C segmenti hamlesinin bir halkası daha tamamlanmış oluyor.

Austral modeli; hem atletik hem de zarif bir dış tasarım çizgilerine sahip. Araç 7 farklı gövde rengiyle satılacak ve en üst donanımda çift gövde rengi seçeneği sunulacak. Bunun yanında 17 inç ile 20 inç arasında özel tasarım jantlar bulunacak.

Renault Austral İç Mekan :

Yeni Austral modelinin içine geçtiğimizde; 12,3 inç büyüklüğünde gösterge paneli ve 12 inç büyüklüğünde dikey olarak yerleştirilmiş multimedya ekranı görüyoruz. Ayrıca ön cama yansıtılan yeni 9,3 inç büyüklüğünde yükseltilmiş gösterge ekranı (Head Up Display) da bulunuyor.

OpenR Link multimedya sistemi; navigasyon için Google Haritalar, eller serbest yardım için Google Asistan ve uygulamalar için Google Play olmak üzere en iyi Google hizmetlerini ve uygulamalarını bir araya getiriyor.

Donanım ve opsiyonlara bağlı olarak iç mekanda; gerçek ahşap, deri, alcantara ve dolgulu kumaşlar kullanılıyor. Kabin içinde parlak siyah ve saten krom detaylar yer alıyor.

Renault Austral, arka koltuk yolcuları için 27,4 cm diz mesafesi ile sınıfının en iyisini sunuyor. Modüler koltuk tasarımı sayesinde, 2/3–1/3 oranında bağımsız olarak katlanabilen arka koltuklar, kızaklar üzerinde 16 cm ileri-geri hareket edebiliyor.

Renault Austral Motor :

Yeni Renault Austral modelinde, kendi kendini şarj eden tamamen yeni bir E-TECH “tam hibrit” motor kullanıma sunuluyor. Bu motor, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltıyor. Bir elektromotorla eşleştirilen 1,2 litre 3 silindirli turbo beslemeli benzinli motor; 1,7 kWsa lityum-iyon 400V batarya ve akıllı çok modlu debriyajsız bir şanzımandan oluşuyor ve 200 beygire kadar güç kullanıma sunuyor.

Hibrit otomobil her zaman tam elektrikli modda çalışıyor ve sessiz olduğu kadar üstün gaz tepkileri sunan elektrikli otomobillere özgü bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni hibrit SUV; 4,6 lt/100 km ve 105 gr/km CO2 değerlerine sahip.  

Yeni Austral, dizele bir alternatif olarak yeni Mild Hybrid Advanced motoru sunuyor. Sistem, yeni 1,2 litrelik 3 silindirli turbo beslemeli benzinli motoru 48V lityum iyon batarya ve marş motoruyla birleştiriyor. 130 HP motor ve manuel şanzıman ile 5,3 lt/100 km ve 123 gr/km CO2 değerlerine ulaşılıyor.

Renault Austral Güvenlik :

Yeni Renault Austral’da sunulan 32 adet sürüş yardımcısı, Sürüş, Park Etme ve Güvenlik olmak üzere üç kategoriye ayrılıyor. 

Ön cama yansıtılan yeni nesil 9,3 inçlik yükseltilmiş gösterge ekranı (Head Up Display),
Adaptif Cruise Control (Stop&Go)
Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi
Aktif Acil Fren Destek Sistemi 
Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Asistanı
360° kamera, Eller Serbest Park Sistemi
Kör Nokta Uyarı sistemi
Arka Otomatik Acil Durum Freni, 
Arka Çapraz Trafik Uyarısı, 
Matrix LED Vision far gibi işlevler ile sürüş güvenliğini ve konforunu geliştiriyor. 

Yeni Renault Austral modeli, 2022 Yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler