Yeni Peugeot 308 SW Modeli Tanıtıldı

2022 yılında yollara çıkması planlanan Peugeot 308 Station Wagon modeli tanıtıldı. Araç, Peugeot tarafından ilk kez yeni Peugeot 308 HB modelinde kullanılan, yeni tasarım dili ile karşımıza çıkıyor.

Yeni Peugeot 308 SW modeli; benzinli, dizel ve şarj edilebilir hibrit olmak üzere 3 farklı motor seçeneği sunacak. 2 farklı motorun yer alacağı Hibrit motorlar, şarj edilebilir özellikte olacak. Ayrıca 7 farklı motor-şanzıman kombinasyonuna sahip olacak.

Yeni Peugeot 308 SW modeli; 4.64 metre uzunluk ve 2.73 metre dingil mesafesine sahip. Araç, hatchback versiyona kıyasla 55 mm daha uzun olan dingil mesafesi sayesinde daha olgun bir görünüm sunarken, daha geniş arka koltuk oturma alanı da sunuyor. Bagaj hacmi 608 litre ve arka koltukların katlanması ile bu alan 1.634 litre genişliğe ulaşıyor.

Aracın iç mekanına geçtiğimizde, sürücüleri ve yolcuları büyük bir orta konsol ile kullanım kolaylığı sunan çok sayıda saklama alanı karşılıyor. Şirketin en güncel teknolojileriyle donatılan yeni Peugeot 308 SW, gelişmiş Peugeot i-Cockpit ile donatılıyor. Böylece daha fazla ergonomi, tasarım, sürüş keyfi, kalite ve bağlanabilirlik özellikleri sunuluyor.

Yeni Peugeot 308 SW, ön tarafında yeni Peugeot logosu ve yeni tasarım ön ızgarasıyla dikkat çekiyor. Yan cam kesitinin, tavana göre daha keskin alçalması ile dinamik bir görünüm sağlanmış. Aracın arka kısmı yine Peugeot 308 ile aynı şekilde tasarlanmış ve ince tam LED stop lambaları kullanılmış.

Yeni Peugeot 308 SW modelinde, markanın yıl sonunda sunacağı “Drive Assist 2.0” paketi de bulunuyor. Bu paketle birlikte, en güncel yeni nesil yarı otonom sürüş destek sistemleri sunulacak. Paket, EAT8 otomatik şanzımanla gelen Start&Stop işlevine sahip uyarlanabilir hız sabitleme ve şeritten çıkma uyarısı işlevlerini kapsıyor. Ayrıca, çift şeritli anayollarda geçerli olmak üzere, yarı otonom şerit değiştirme, erken hız önerme ve viraj hızı uyarlaması olmak üzere üç yeni özellik daha sunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler