Yeni Peugeot 308 Resmi Olarak Tanıtıldı. Golf’e Kafa Tutmaya Geliyor..

Yeni Peugeot 308, Markanın diğer modellerinde de kullandığı tasarım dili ile yeniden yaratılmış. Geçtiğimiz günlerde kameralara kamuflajsız yakalanan Yeni Peugeot 308 resmi olarak tanıtıldı.

Ön bölümde kullanılan büyük ızgara üzerine konumlandırılmış yeni Peugeot Logosu dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni logo ilk defa bu modelde kullanılıyor. 308’de diğer modellerindeki gibi dikey LED gündüz farları ve ince far tasarımında LED aydınlatma kullanılmış. Arka tarafta, yeni LED stoplar karşımıza çıkıyor. 3 pençeye benzer yeni bir stop tasarımı kullanılmış. Bunun yanında parlak siyah difüzörde bulunan krom ve çift eksoz çıkışı, spoiler gibi detaylar; sportif araca, premium bir hava kazandırmış.

Yeni nesil 308’in yüksekliği 20 mm kadar düşürülmüş. Ayrıca yapılan aerodinamik tasarım ile hava sürtünme katsayısı 0.28’e indirilmiş.

Aracın içine geçtiğimizde, bizi i-Cockpit tasarımı karşılıyor. 10 inç büyüklüğünde ve 3 boyutlu grafik sunabilen gösterge paneli kullanılmış. Konsolun ortasına yerleştirilen multimedya ekranı da 10 inç büyüklüğünde tercih edilmiş. Ekranın altına özelleştirilebilir yapıda; Radyo, Klima, Telefon gibi dokunmatik düğmeler yerleştirilmiş.

Ayrıca akıllı telefonlara kablosuz şarj desteği, 4 kamera ile 360 derece park yardım, şerit takip, kör nokta uyarı gibi teknolojik yeniliklere yer verilmiş.

Lansman rengi Yeşil dışında Mavi, Kırmızı, İnci Beyazı, Buz Beyazı, Gri ve Siyah gibi gövde renkleri tercih edilebilecek.

Yeni Peugeot 308’de kullanılan motorlar; üç silindirli 1,2 litre benzinli motor (110 ve 130Hp) ve dört silindirli 1,5 litre dizel motor (130Hp).

Yeni 308 Hybrid modelinde ise 2 adet Plug-in Hybrid motorlar kullanılmış.

1- Hybrid 180 e-EAT8; 150 beygirlik benzinli ünite ile 81 kW’lık elektrik motoru yer alıyor.

2- Hybrid 225 e-EAT8; 180 beygirlik benzinli ünite ile 81 kW’lık elektrik motoru yer alıyor.

Elektrik motorları, 60km’ye kadar menzil sunabiliyor. Hybrid modellerde kullanılan 12,4kWh lityum iyon piller standart priz ile 7 saatte, öze şarj ünitesi ile 2 saatte şarj edilebiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler