Yeni Mercedes CLS Türkiye’de..

Dört kapılı coupe tasarımı ile beğeni toplayan Mercedes-Benz CLS modeli güncellenen tasarımı ve yeni donanımlarıyla beraber artık Türkiye’de..

Mercedes CLS modeli, sedan ve coupe araç tasarımının bir arada sunulduğu sportif bir araç olarak öne çıkıyor. Yeni CLS modeli, AMG paketiyle daha sportif bir yapı kazanmış. Tüm versiyonlarda yeni bir ön ızgara kullanılmış. Metalik spektral mavisi, CLS’nin yeni renk seçeneği olarak sunuluyor.

Yeni CLS’nin tamamen dijital kokpiti ile sürüş deneyimi üst seviyeye çıkarılıyor. Dokunmatik kumanda elemanları yanında, sesli kumanda ile konfor arttırılmış. “Hey Mercedes” diyerek etkinleştirilen akıllı sesli kumanda teknolojisi; Yeni CLS’de çok sayıda bilgi, eğlence ve konfor fonksiyonlarını kumanda ediyor.

Yenilikçi ön camda sanal gösterge paneli ile hız, hız sınırları veya navigasyon hatırlatmaları doğrudan Yeni CLS’nin ön camına yansıtılır. Doğrudan görüş alanına yapılan konumlandırma, konsantrasyonu ve dikkati trafik akışına verebilmeyi sağlar.

Yeni Mercedes-Benz CLS, otonom olarak fren yaparak kazaları önleyen veya etkilerini en aza indiren Aktif Fren Yardımcısı, hız sınırını harita bilgileri veya trafik işareti tanımlama sistemi bilgilerine göre otomatik ayarlayan Aktif Hız Sınırına Otomatik Uyarlama Yardımcısı, 60 km/s hıza kadar şerit ve mesafeyi otomatik olarak ayarlayan Aktif Dur-Kalk Yardımcısı, park etmeyi ve park yerinden çıkmayı kolaylaştıran Otomatik Park Yardımcısı, benzersiz bir kabin içi deneyim sunan MBUX (Mercedes-Benz kullanıcı Deneyimi) ve kabin içindeki birçok konfor işlevini bir birine bağlayan ENERGIZING gibi donanım paketleri sunuyor.

Türkiye’de satışa sunulan dizel motorlu; Mercedes-Benz CLS 300d 4MATIC AMG modeli 265bg gücünde ve 1.997.000TL ve Mercedes-Benz CLS 400d 4MATIC AMG modeli 330bg gücünde ve 2.437.000TL fiyat etiketine sahip.

Ayrıca 435 bg gücünde Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ Performance modeli ile ürün gamına daha sportif ve özel bir versiyon da eklenmiş. Bu benzinli versiyonun fiyatı ise 3.029.000TL.

Popüler Haberler

İlgili Haberler