Yeni Honda Civic HB e:HEV Hibrit Tanıtıldı..

Avrupada sadece hibrit motor seçeneği ile satılacak, yeni Honda Civic Hatchback e:HEV modeli tanıtıldı.

2022 Honda Civic HB modelinin, Avrupa pazarında satılacak versiyonu tanıtıldı. Japon üretici, sadece hibrit motor seçeneği ile Avrupaya Civic HB getirecek. Şirket, diğer hibrit modellerinde olduğu gibi, bu yeni araca da Honda Civic HB e:HEV olarak isim veriyor.

2022 Honda Civic HB e:HEV modelinde kullanılan hibrit sistem; 2.0 litre dört silindirli ünite ve iki elektrik motorundan oluşuyor. Elektrikli motorlar, ön tarafta bulunuyor. Lityum iyon batarya ise arka koltukların altına konumlandırılmış.

Hibrit sistem, toplamda 184 PS güç ve 315 Nm tork üretiyor. Bu güç, Honda’nın mekanik sürtünmeyi azaltan sabit vites sistemiyle ön tekerleklere aktarılıyor. Ortalama 5lt’den daha az yakıt tüketimi hedefliyor.

Honda Civic HB e:HEV modelinin güç aktarma sistemi; elektrik, hibrit ve benzinli modlar arasındaki geçişleri otomatik olarak yapıyor. Sürücü ise; Eko, Normal, Sport ve Kişisel modlar arasında seçim yapabiliyor.

Aracın iç mekanında, donanım seviyesine bağlı olarak 10,2 inç büyüklüğünde LCD gösterge paneli ve 9 inç büyüklüğünde dokunmatik multimedya ekran bulunuyor.

Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği bulunan araçta, 12 hoparlörlü BOSE ses sistemi de üst paketlerde alınabiliyor.

Gelişmiş güvenlik ve sürüş asistan sistemlerinden oluşan Honda Sensing paketi; 11 hava yastığı, yeni 100 derece geniş açılı ön kamera, iyileştirilmiş yaya, şerit ve araç algılama teknolojisi, yeni sonar sensörler, çarpışma hafifletici fren sistemi, şerit takip asistanı ve trafik sıkışıklığı asistanı gibi pek çok özellik içeriyor.

2022 Honda Civic H/B e:HEV modeli, bu yılın sonbahar aylarında Avrupada satışa sunulacak. Ancak fiyatı henüz belli değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler