Yeni Renault Megane E-Tech Electric Modelinin İlk Fotoğrafları Paylaşıldı

Fransız otomobil üretici Renault, birçok marka gibi elektrikli modellerini geliştirmeye devam ediyor. Renault üretmiş olduğu elektrikli araçlara Megane E-Tech Electric modelini dahil ediyor. Şirket aracın seri üretim öncesi kamuflajlı fotoğraflarını paylaştı.

Renault Megane E-Tech Electric modeli ile Renault, A segmentinde Twingo ve B segmentinde çok satan Zoe’den oluşan elektrikli binek otomobil modellerini güçlendirmiş olacak.

Yeni Megane E-Tech Electric modeli, fotoğraflarda kamuflajlı olsa da genel gövde yapısı ve bazı tasarım detayları belli oluyor. Modelin, elektrikli crossover olarak yoluna devam edeceği görülüyor. Araçta kullanılan ince farlar marka logosuna kadar uzanıyor. Aracın omuz çizgisi oldukça yüksek tasarlanmış. Tavan hattı ise arkaya doğru eğimli olarak görülüyor. Ön kapılarda gizli kapı kolları, arka kapılarda C sütuna saklanmış kapı kolları yer alıyor.

CMF-EV platformunda üretilen tamamen yeni Megane E-Tech Electric, 217bg gücünde elektrikli motoru ile 450km’ye kadar menzili sağlayan ve 130kW hızlı şarj desteğine sahip 60kwh batarya grubuna sahip.

Paylaşılan fotoğraflar, seri üretim öncesi hazırlanmış araçlara ait. Douai fabrikasında üretilen 30 araç, kamuflajlı olarak yaz boyunca test edilecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler