Yeni 2022 Opel Astra Tanıtıldı.. Yeni Tasarımı İle Karşınızda!

Büyük bir tasarım değişikliği ile yeniden tasarlanan yeni nesil Opel Astar tanıtıldı. Genel tasarım olarak Peugeot 308 modelinin Alman versiyonu gibi duran otomobil, Stellantis çatısı altında yepyeni bir tasarım dili ve gelişmiş özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

Stellantis tarafından geliştirilen EMP2 mimarisi kullanan Yeni Opel Astra, mekanik olarak Peugeot 308 ile neredeyse aynı yapıyı kullanıyor. Tasarım olarak baktığımızda Peugeot 308 daha sportif ve sert çizgiler içerirken, Opel Astra ise biraz daha sade ve net görünüyor. 308 gibi Astra modeli de artık benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanına iki PHEV seçeneği ekliyor.

Astra modelinde; 110 beygir ile 225 beygir arasında değişen güce sahip motor seçenekleri mevcut. 1.2 litre üç silindirli turbo benzinli motor 110 beygir ve 130 beygirlik güç seçenekleri sunuyor. Turbo dizel motor ise 130 beygir güç üretiyor. Bu motorların yanında 1.6 litre turbo benzinli ve elektrikli motorun kombine edildiği PHEV seçeneği de yer alıyor. Bu hibrit sistem sayesinde, 50km’lik mesafe tamamen elektrikli olarak geçebiliyor. Araçta altı ileri manuel veya sekiz ileri otomatik şanzıman tercih edilebiliyor.

Yeni Astra’nın uzunluğu 4.374mm, genişliği 1.860mm, yüksekliği 1.470mm ve aks mesafesi 2.675mm olarak belirtiliyor. Bagaj hacmi ise 422 litre.

Tasarım açısından baktığımızda, en son Opel Mokka modelinde gördüğümüz “Vizor” olarak isimlendirilen parlak siyah ön ızgara ve matrix LED far tasarımını görüyoruz. Araçta yan ayna kapakları, ön sütun direkleri, tavan ve spoyler siyah renkte tasarlanmış.

Otomobilin iç mekanında, tek bir parça olarak tasarlanmış 10 inç büyüklüğünde dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı yer alıyor. Ayrıca yeni direksiyon simidi, yeni kontrol düğmeleri ve yeni vites yapısı dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Birçok yeni nesil güvenlik teknolojileri içerecek Opel Astra’nın fiyatı henüz belli değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler