Yeni 2022 Kia Sportage, Motor Özellikleri Açıklandı

Yenilenen tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken 2022 Kia Sportage modelinin motor özellikleri açıklandı. Yeni 2022 Kia Sportage modelinin yakın zaman önce ilk resmi görsellerini paylaşılmıştı. Şimdi de aracın teknik detayları belli olmaya başladı.

Yeni 2022 Kia Sportage, ilk kez kısa ve uzun aks mesafeli versiyonlarla satılacak. Yeni SUV modelde, 177 beygir güç ve 265 Nm tork üreten 1.6 litre TGDI benzinli motor ve 183 beygir güç ve 415 Nm tork üreten 2.0 litre turbo dizel motor kullanılacak.

Benzinli motorda, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman veya 6 ileri manuel şanzıman tercih edilebilecek. Dizel motorda ise standart olarak 8 ileri otomatik şanzıman sunulacak. Bu motorların yanında hibrit ve PHEV (şarj edilebilir hibrit) seçenekler de olacak. Ancak henüz bu seçeneklerin detayları belli değil.

Yeni Kia Sportage uzunluğu 4660 mm, genişliği 1865 mm, yüksekliği 1660 mm, aks mesafesi ise 2755 mm olarak açıklandı. Ayrıca bagaj hacmi 637 litre ve arka koltukların tek bir düğmeye basılarak katlanmasıyla düz bir zemine sahip daha geniş bir alan ortaya çıkıyor.

Yeni SUV’da; Eco, Comfort, Sport ve Smart olmak üzere dört farklı sürüş modu bulunuyor. Ayrıca araçta, amortisörleri sürekli olarak kontrol eden elektronik kontrollü süspansiyon ve gücün ön-arka tekerlekler arasında uygun şekilde dağıtılmasını sağlayan elektronik dört tekerlekten çekiş sistemi de mevcut.

Güvenlik özelliklerine baktığımızda; sürücü asistan sistemini, ön çarpışmadan kaçınma asistanını, otoyol sürüş asistanını, navigasyon temelli hız sabitleme sistemi ve uzaktan akıllı park asistanını görüyoruz.

Yeni Kia Sportage tasarımı radikal değişimler içeriyor. Aracın önünde; bumerang şeklinde tasarlanmış Led gündüz farları, siyah petek desenli panjur dikkat çekiyor. Gerçek farlar ise daha az belirgin tasarlanmış. Aracın arka bölümünde, boydan boya uzanan LED stop grubu ve parlak siyah ve mat gri renklerden oluşan bir tampon tasarımı göze çarpıyor.

Yeni Kia Sportage modelinin iç mekanına baktığımızda, üç kollu direksiyonun, dijital gösterge ve multimedya ekranlar öne çıkıyor. Konsol boyunca uzanan bir tasarım ve parlak siyah ile krom detaylı havalandırma ızgaraları güzel görünüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler