Yeni 2022 Kia Sportage Modelinin Avrupa Versiyonu Tanıtıldı..

Yeni 2022 Kia Sportage modelinin, Avrupaya özel olarak hazırlanan versiyonu tanıtıldı. Bu versiyon, global versiyona göre daha kısa ve bazı tasarım farklarına sahip.

Yeni 2022 Kia Sportage modeli, ilk kez Avrupa’ya özel olarak hazırlanan bir versiyon ile dijital olarak tanıtıldı. Yeni Sportage Avrupa versiyonu önümüzdeki günlerde, Münih Otomobil Fuarında sergilenecek.

Yeni Kia Sportage Avrupa versiyonu; 4515mm uzunluğa ve 2680mm aks mesafesine sahip. Bu ölçüleri ile aks mesafesi 10mm, uzunluk ise 30mm uzamış. Ancak Yeni model, global versiyona göre daha kısa tasarlanmış. Ön tasarımda, bumerang şeklinde LED gündüz farları ve Matrix LED aydınlatmalar bulunuyor.

Avrupalı Sportage’da bazı stil değişiklikleri de mevcut. yan ayna kapakları, ön sütunlar ve tavan siyah renk olarak güncellenmiş. Avrupa versiyonu modelde, C sütunu ve arka tamponda tasarımsal değişiklikler yapılmış.

İç mekan tasarımında bitişik ekran yapısına yer veriliyor. Dijital gösterge paneli ve multimedya ekranlar 12.3 inç büyüklüğünde tasarlanmış.

Avrupa versiyonu daha kısa olduğu için 591 litre bagaj hacmi sunuyor, global versiyon ise 637 litre bagaj hacmine sahipti.

Avrupalı Kia Sportage, şarj edilebilir hibrit (PHEV), hibrit, hafif hibrit ve bir dizelden oluşan motor yelpazesi sunuyor. Araç, 6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımandan ile alınabilecek.

Güvenlik tarafında ise; çarpışmadan kaçınma asistanı ve navigasyon bilgisinden faydalanan adaptif hız sabitleme sistemi, yoldaki hız uyarılarını takip eden akıllı hız asistanı gibi özellikler sunuluyor.

Yeni SUV’un, bazı Avrupa ülkelerinde yıl bitmeden satışa sunulması bekleniyor. Ancak henüz fiyatı belli değil.

Diğer Haberler:

1 Milyondan Fazla Satılan İlk Elektrikli Araç, Tesla Model 3 Oldu..

Yerli Otomobil TOGG Gemlik Tesisi, Hızla Yükseliyor..

ÖTV İndirimi Sonrası, Otomobillerin Eski ve Yeni Fiyatları

Popüler Haberler

İlgili Haberler