Yapılan Zam Sonrası Değişen iPhone Fiyatları

Apple’ın amiral gemisi akıllı telefon modeli olan iPhone akıllı telefonları dünya üzerinde en çok satılan akıllı telefon modellerinden de biri olarak biliniyor. Fakat her ne kadar seri bir hayli satılıyor olsa da Apple’ın son çıkardığı iPhone 7 akıllı telefonlarına rağmen markanın beklenen satış rakamlarını elde edemediğini ve toplam gelirlerinde beklenenden bir hayli düşük olduğunu da biliyoruz. Bu gibi bir durumla karşı karşıya kalması ve dolar kurunun yükselmesi sonrasında ise ülkemizin de dahil olduğu bazı bölgelerde Apple’ın yeni zam kararı aldığını da biliyoruz. Sık sık haberlere yansıyan Apple’ın zam kararından sonra markanın akıllı telefonlarına yapılan zam miktarlarının ne kadar olduğu da merak konusu olmuştu.

iPhone Zamları Ne Durumda?

Öyle ki zam yapılacağı haberlerinin hemen sonrasında Apple’ın ne oranda fiyatları yükselteceği de merak konusu olmuştu. iPhone akıllı telefonlarına yapılan zamlar sonrasında değişen fiyatlarda aslında ne kadar ciddi oranda zamların yapıldığını da ortaya koymuş oldu. Peki zamlar sonrasında Apple’ın akıllı telefonları için fiyatlar nasıl değişti? Akıllı telefon serilerinin yeni fiyatları ne kadar oldu? Bakalım.

iPhone zamları

iPhone 7 32 GB giriş versiyonu için zamsız fiyat: 3249 TL

iPhone 7 32 GB giriş versiyonu için zamlı fiyat: 3799 TL

7 Plus 32 GB modelinin zamsız fiyatı: 3799 TL

7 Plus 32 GB modelinin zamlı fiyatı: 4449 TL

iPhone 7 128 GB versiyonu zamlı fiyat: 4.229 TL   

256 GB Versiyon zamlı fiyat: 4799 TL

7 Plus 128 GB versiyonu zamlı fiyat: 4949 TL

7 Plus 256 GB versiyonu zamlı fiyat: 5449 TL

Eski Seriler Dahil Mi?

Yukarıda verdiğimi fiyatlar son seri amiral gemisi akıllı telefon modelleri için geçerli. Bunun dışında tabi ki eski seri akıllı telefonlara da hemen hemen aynı oranda zamların geldiğini de belirtelim. Alınan zam kararından sonra Apple’ın satışlarının nasıl değişeceği ise şimdilik merak konusu. Fakat şu bir gerçek zaten fiyatı yüksek olan serinin zamlardan sonrada çok daha az tercih edileceği de düşünülüyor. Apple ise zam kararından geri adım atmayacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler