Yamaha EMF Elektrikli Scooter: Değiştirilebilir Pil ve 100 km/s Hız

Yamaha’nın geliştirdiği elektrikli scooter, değiştirilebilir pil özelliği ve saatte yaklaşık 100km hız değeri ile tanıtıldı.

Elektrikli scooter Yamaha EMF, fütüristik görünümü ve agresif stiliyle Z kuşağının ilgisini çekecek şekilde segmentindeki normal elektrikli scooterlara kıyasla tamamen benzersiz olarak tasarlanmış.

Yamaha EMF, hazır bir pil mimarisi ve geniş bir pil değiştirme istasyonu ağına erişim gibi birçok fayda sağlayan kentsel mobilite şirketi Gogoro ile işbirliği içinde geliyor. Gogoro, elektrikli araçlar ve pil değiştirme altyapısı için Hero MotoCorp ile işbirliği yapıyor.

Yamaha EMF Donanım Özellikleri:

Yamaha EMF elektrikli scooter modelinde; çift LED farlar, ön rüzgarlık, modaya uygun dikiz aynaları, tek parça koltuk, çift LED arka lambalar ve dijital bir gösterge konsolu yer alıyor. Döşeme tahtasının ortasında; bardaklar, şişeler, anahtarlar vb. için kullanılabilecek küçük bir saklama alanı tasarlanmış.

Elektrikli scooter, bir NFC kartı ile açılıp kapatılabiliyor. Scooter’ın bağlantı seçeneklerine Yamaha uygulaması aracılığıyla erişilebilir. Bunun yanında uygulamada; son park yeri, filo yönetim sistemi ve adım adım navigasyon gibi özellikler de bulunuyor.

Yamaha EMF’nin ortaya monte edilen elektrikli motoru; 3.000 rpm’de 10.30 ps maksimum güç ve 2.500 rpm’de 26 nm pik tork üretiyor. Yaklaşık 3,5 saniyede 50 km/s hıza çıkıyor ve maksimum 100 km/s hıza ulaşıyor.

Yamaha EMF Fiyatı:

Yamaha EMF elektrikli scooter, Tayvan’da 102.800 NT$ fiyat etiketi ile satılıyor. Yani yaklaşık 3.700 dolardan satılıyor. Yamaha EMF; Koyu Siyah, Koyu Yeşil ve Açık Mavi renk seçenekleri ile alınabilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler