Xiaomi, Avrupa’daki Satışlarda Apple’ı Geçti

2021 Yılı ilk çeyreğinde; Avrupa’daki akıllı telefon kullanım oranlarına göre Xiaomi, Apple’ı geride bırakmayı başardı. Huawei ise Avrupa’dan silinme noktasına geldi.

Pazar araştırma şirketi Canalys, 2021 yılının ilk çeyreğine ait yeni raporlar açıkladı. Paylaşılan verilerle, Avrupa’da en çok tercih edilen akıllı telefon markaları listesi oluşturuldu. Buna göre, Xiaomi’nin Apple’ı geride bırakmayı başardığı görülüyor.

Canalys verilere göre; Avrupa akıllı telefon pazarının yüzde 35’ini karşılayan Samsung birinci sırada yer alıyor. Xiaomi ise yüzde 23’lük pazar payı ile ikinci sıraya yerleşti. Üçüncü sırada yer alan Apple, yüzde 19’luk pazar payı elde etti. Oppo, yüzde 4 pazar payı ile dördüncü ve Huawei, yüzde 3 pazar payı ile beşinci oldu.

Xiaomi, Avrupa’daki pazar payını yüzde 85 oranında arttırmayı başardı. Genel olarak fiyat performans ürünü akıllı telefonları ile dikkat çeken Xiaomi, son dönemde çıkardığı premium cihazlar ile tüketicileri etkilemeyi başarıyor.

Canalys verilerine göre; pazarda yüzde 153 oranı gibi yüksek bir büyüme sağlayan Oppo, Avrupa’daki pazar payını yüzde 4’e çıkardı. Huawei ise Avrupa’da yüzde 81 oranında pazar kaybına uğradı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler